Były piłkarz Lecha po 10 miesiącach wrócił do gry. Marcin Kamiński zagrał po długiej przerwie w barwach VfB Stuttgart

Marcin Kamiński nie będzie dobrze wspominał swojego pierwszego meczu po kontuzji Lukasz Gdak
Były obrońca Lecha Poznań, Marcin Kamiński zagrał w 2. Bundeslidze po raz pierwszy od lipca ubiegłego roku i to od razu w wyjściowym składzie. Jego drużyna VfB Stuttgart przegrała na wyjeździe 1:2 z SV Wehen Wiesbaden. 28-latek popełnił błąd przy pierwszej bramce dla gospodarzy. Przegrana kosztowała VfB spadek z drugiego na trzecie miejsce w tabeli.

Dla popularnego "Kamyka" był to pierwszy występ od 26 lipca 2019 r. Wówczas zszedł z boiska po 34 minutach premierowego meczu z Hannover 96. Były reprezentant Polski zerwał więzadła w kolanie i po operacji czekała go długa rehabilitacja.

Kamiński odzyskał zaufanie trenera Pellegrino Matarazzo, ale szybko może je stracić, bo pierwsza bramka dla rywali padła po niedokładnym podaniu Polaka. W efekcie ekipa z Wiesbaden przejęła piłkę i przeprowadziła błyskawiczny kontratak. Goście odpowiedzieli golem Nicolasa Ivana Gonzaleza, ale w doliczonym czasie wynik ustalili miejscowi po strzale z rzutu karnego Philipa Tietza.