Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cały świat zobaczy operacje z Poznania na żywo. Rusza kolejna Europejska Sesja Internetowa Chirurgii Laryngologicznej Live

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Transmitowanych będzie łącznie siedemnaście operacji wykonywanych w dziewięciu środkach z całego świata.
Transmitowanych będzie łącznie siedemnaście operacji wykonywanych w dziewięciu środkach z całego świata. Adam Jastrzebowski
Już po raz 7. Klinika Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu organizuje Europejską Sesję Internetową Chirurgii Laryngologicznej Live, która w środę transmitowana będzie na całym świecie.

W tegorocznej edycji udział wezmą przedstawiciele 9. ośrodków. Nie zabraknie specjalistów m.in. z Hiszpanii, Francji, Luksemburga, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i oczywiście z Polski. Każdy z chirurgów-laryngologów wykona w swojej klinice operacje laryngologiczne z zakresu patologii gardła, krtani i szyi. Łącznie, w ramach wydarzenia, jednego dnia odbędzie się 17. operacji.

– To przede wszystkim operacje onkologiczne, jak rak krtani, częściowe usuwanie krtani metodą endoskopową, operacje nowotworów niezłośliwych krtani, operacje stanów przedrakowych w krtani. Ale także operacje fonochirurgiczne - poprawiające głos i naprawiające funkcje strun głosowych – tłumaczy prof. Witold Szyfter, koordynator wydarzenia.

W poznańskiej Klinice Otolaryngologii dr hab. Joanna Jackowska wykona dwa zabiegi endoskopowego leczenia brodawczaków krtani.

Dzięki czterem moderatorom z Poznania, Brukseli, Pragi i Kolonii w godz. 9-15 obrazy z operacji transmitowane będą na żywo w internecie, co umożliwi oglądanie ich lekarzom z całego świata.

– Jak zawsze, spodziewamy się udziału ok. 30-40 tys. lekarzy na świecie z około 100 krajów. Jesteśmy dumni z tego, że co roku takie wydarzenie się u nas odbywa - wylicza prof. Szyfter.

Organizatorami sesji są Europejskie Towarzystwo Laryngologiczne, Klinika Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, a także Wydział Zdrowia i Spraw Socjalnych Urzędu Miasta Poznania.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Jedzenie w szpitalach - dobre czy niedobre? Ten temat od lat budzi wiele kontrowersji. Pacjenci często skarżą się na posiłki, jakie przychodzi im jeść podczas pobytu w szpitalu. Poprosiliśmy czytelników "Głosu Wielkopolskiego", by podzielili się swoimi wrażeniami na temat szpitalnego jedzenia. W poniższej galerii zamieściliśmy zdjęcia przesłane przez naszych czytelników. Zobacz, jak wyglądają posiłki oferowane przez wielkopolskie szpitale --->Czytaj też: Ogromne rachunek po wizycie u dentysty? Zęby można leczyć za darmo! Zobacz, co Ci przysługuje w ramach NFZ

Jedzenie w szpitalach może zaskoczyć! Co jedzą pacjenci? Tak...

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski