Cavaliada Poznań 2016: Tak było w sobotę! [ZDJĘCIA]

pre
Cavaliada 2016
Cavaliada 2016 Paulina Rezmer
Na MTP trwa Cavaliada, międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody CSI3*W. W puli nagród jest ponad pół miliona złotych, o które na dwóch arenach rywalizuje blisko 250 jeźdźców z 24 krajów, a w targowych stajniach stanęło 500 koni.

Trwa Cavaliada Poznań 2016. W sobotniej małej rundzie (skok przez przeszkody, 135 cm) zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na Monsunie. Skrzyczyński reprezentuje KJ Agro-Handel Śrem, jest jednym z najlepszych polskich jeźdźców, niezwykle skuteczny, przy tym jeżdżący w nienagannym stylu. Tor przeszkód I fazy pokonał w czasie 44,78 s, II fazy w 27,48.

Polacy królowali zresztą na podium. Drugą pozycję zajął Krzysztof Ludwiczak na Queen la Balou, a trzecią Leszek Gramza na Baldessarini.

W sobotę odbył się także konkurs zaliczany do Halowego Pucharu Polski w Powożeniu w czwórce. Zwyciężył go Piotr Mazurek wraz z końmi Bankier, Blizard, Inwencja i Pelop, z czasem 123,73 sekund w pierwszym nawrocie (0 błędów), (138,13 sekund, 5 błędów w drugim nawrocie).

Publiczność mogła też spotkać trzech wyśmienitych jeźdźców: Felixa Haßmanna, Philippa Weishaupta i Jarosława Skrzyczyńskiego. Sympatycy jeździectwa na tegorocznej Cavaliada Poznań 2016 mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ulubionym zawodnikiem i zdobyć jego autograf.

Wieczór zakończył spektakularny konkurs szybkości Speed and music. Zawodnicy z całego świata przy głośnym dopingu publiczności pokonywali tor przeszkód na czas. Najlepszy okazał się Niemiec Jörne Sprehe dosiadający Kick Like Bum, który pokonał trasę z 11 przeszkodami w imponującym czasie 56,15 s.

W programie znalazł się również konkurs dla młodych adeptów jeździectwa, Cavaliada Future, rozgrywany o nagrodę PKO Banku Polskiego. Wyłoniono zwycięzców w kategoriach mini oraz midi. W kategorii mini zwyciężyła Alicja Markiewicz na Denisie. Za nią na podium uplasowały się kolejno: Kłapińska Laura na Frankenhoeh's Mylord i Kołacka Marianna z wałachem Apasjonata Con Amore. Kategorię midi wygrała Klara Kozioł na koniu Rolex 2. Miejsce drugie wywalczyli Sydow Natalia z klaczą Erozja, zaś trzecie miejsce należy do Karoliny Klusek i klaczy Iskra.

W sobotę odbyła się również aukcja Teraz konie polskie.