Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Medyczne Komorniki szykuje się do otwarcia gabinetów

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Wójt Jan Broda i prezes spółki Artur Bąk cieszą się z otwarcia Centrum
Wójt Jan Broda i prezes spółki Artur Bąk cieszą się z otwarcia Centrum Centrum Medyczne Komorniki
Centrum Medyczne Komorniki otworzyło 4 maja punkt informacyjny, przyjmuje już deklaracje mieszkańców, a od 10 maja rozpocznie przyjmować pacjentów.

Centrum Medyczne Komorniki zlokalizowane jest na drugim piętrze budynku ośrodka zdrowia przy ul. Stawnej - pomieszczenia zajmowane kiedyś przez Bibliotekę Gminną i Gminny Ośrodek Kultury zostały przebudowane, dostosowane do nowych potrzeb, wyposażone w nowy sprzęt i specjalistyczne urządzenia. Znajdą się tu gabinety nie tylko lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, ale i specjalistów. Utworzenie Centrum jest efektem starań gminy i spółki Centrum Medyczne Komorniki.

– Narodowy Fundusz Zdrowia od wielu lat nie kontraktuje nowych specjalistów. Będziemy obserwować sytuację. Postaramy się pozyskać te kontrakty, gdy stanie się to możliwe – zapewnia Artur Bąk, prezes spółki. - Początkowo nie będzie innego wyjścia niż świadczenie takich usług komercyjnie, co nie dotyczy lekarzy POZ przyjmujących pacjentów nieodpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ. Wprowadzony zostanie system rejestracji pacjentów oparty na profesjonalnych rozwiązaniach informatycznych, co ułatwi kontakt i zmniejszy kolejki oczekujących. Telefon nie będzie zajęty, a system kolejkowy za każdym razem pozwoli umówić się na wizytę do lekarza. Jeżeli nawet kolejka wystąpi, to rejestracja w ciągu kilku- kilkunastu minut oddzwoni. Specjalne oprogramowanie zapewni łączność gabinetów z rejestracją oraz organizowanie telewizyt i wideokonsultacji.

od 16 lat

Jakie gabinety będą w Centrum w Komornikach?

Na pacjentów będzie czekał kardiolog i reumatolog, który dodatkowo przyjmie pacjentów z osteoporozą. Gastrolog początkowo zapewni tylko konsultacje, ale z czasem możliwe będą takie zabiegi, jak gastroskopia i kolonoskopia. Pacjenci poddający się znieczuleniu ogólnemu skorzystają z pokoju wybudzeń. Dostępny ma być lekarz pulmonolog. Nie może zabraknąć lekarza pediatry.

– Nie jest nam łatwo zacząć działalność w tak trudnym okresie, lekarze delegowani są do szpitali covidowych, nie ma ich wielu – zaznacza Artur Bąk, podkreślając, że oddanie do użytku ośrodka nie byłoby możliwe bez pomocy ze strony gminy.

– Centrum Tradycji i Kultury budowaliśmy także po to, by zyskać przestrzeń w budynku ośrodka zdrowia i móc zadbać o zdrowie naszych mieszkańców. Znalazł się partner, który wspólnie z nami przystosował pomieszczenia. Cieszę się z pozyskania następnego zespołu lekarza rodzinnego, z gabinetów specjalistów – mówi Jan Broda, wójt gminy Komorniki.

Zobacz też: Poznańskie zabytki wracają na trasy turystyczne. A autobusem będzie można dojechać do pancernego muzeum

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski