Chcesz pozbyć się zalegających metali kolorowych? Oddaj je na skup! Zobacz, ile możesz na tym zarobić

Materiał informacyjny skupzlomu-poznan.pl
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że środowisko naturalne wymaga ochrony, a jedną z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić dla planety, jest recykling. Przykładami materiałów, które da się przetwarzać, nadając im „drugie życie”, są metale kolorowe. Zalegające w domu, garażu lub piwnicy przedmioty wykonane z miedzi, aluminium czy mosiądzu warto oddać do firmy prowadzącej skup surowców wtórnych. Sprawdź, jakie odpady przyjmują złomowiska i zobacz, ile możesz zarobić na ich sprzedaży w Wielkopolsce.

Co można oddać na skup?

Praktycznie każdy w swoim najbliższym otoczeniu bez większego wysiłku może znaleźć złom, który da się spieniężyć, jednocześnie pozbywając się zalegających odpadów. Na skup metali kolorowych w Poznaniu można oddawać różnego rodzaju surowce oraz ich stopy, niezawierające dodatków żelaza – dlatego bardzo często są one określane mianem nieżelaznych.

Złomowiska przyjmują różnego rodzaju odpady wyprodukowane z miedzi, mosiądzu, brązu, aluminium, cyny, cynku, tytanu czy ołowiu, w tym np.:

  • miedziane przewody i kable,
  • zbiorniki, beczki oraz kadzie ze stali nierdzewnej,
  • puszki, rury, pręty i blachy aluminiowe,
  • elementy instalacji sanitarnych z mosiądzu i brązu,
  • części samochodowe, takie jak felgi, chłodnice, amortyzatory, tarcze hamulcowe, elementy karoserii,
  • elementy meblowe i dekoracyjne z mosiądzu oraz innych metali nieżelaznych.

Ile można zarobić na sprzedaży złomu?

Stawki za 1 kg metali kolorowych oscylują zazwyczaj w przedziale od kilku do kilkunastu złotych. Najwięcej – nawet 90 zł/kg można zarobić, oddając do skupu cynę o odpowiednio wysokiej zawartości procentowej surowca. Dobrze zarobisz również na sprzedaży miedzi, która od lat pozostaje jednym z najdroższych metali kolorowych, a jej ceny wahają się od 20 do ok. 35 złotych za kilogram, w zależności od rodzaju i czystości.

Mosiądz i brąz mają nieco niższą wartość niż miedź, ale jeśli są pozbawione zanieczyszczeń, mogą zapewnić dochód rzędu 15-37 zł za kg. Warto również wspomnieć o złomie aluminiowym, który ze względu na powszechną dostępność nie osiąga tak zawrotnych cen, jednak niektóre elementy, np. felgi czy chłodnice da się sprzedać w granicach 10 zł za kilogram.

Czy stawki na skupach są stałe?

Dokładna cena, po jakiej firmy odbierają od klientów metale kolorowe, stanowi wypadkową wielu czynników, które warto znać, jeśli chcesz zacząć zarabiać, sprzedając złom w skupach. Najwięcej zależy od popytu na konkretne surowce – tradycyjnie duże zapotrzebowanie panuje na miedź, aluminium, cynk czy ołów.

Innym czynnikiem, który wpływa na zysk, jest czystość surowca, czyli ilość zanieczyszczeń w metalu. Im jest ich mniej, tym stawka za kilogram wyższa. Dochód uzależniony jest też od kursu walutowego, który wpływa na wartość metali kolorowych na światowych giełdach. Warto również dodać, że ceny złomu w Poznaniu mogą być wyższe niż w niewielkiej miejscowości nawet o kilkanaście procent. Tradycyjnie, najlepsze stawki oferują duże miasta oraz regiony położone najbliżej zachodniej granicy Polski.

Wynika to m.in. z faktu, że w większych miastach istnieje duża konkurencja pomiędzy skupami, które chcąc pozyskać klientów, muszą zaoferować atrakcyjną stawkę. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze kluczowym czynnikiem przy wyborze złomowiska są ceny.

Gdzie można znaleźć sprawdzony skup metali kolorowych?

Ważne jest to, by korzystać z usług sprawdzonej i legalnie działającej firmy, posiadającej wszelkie niezbędne zezwolenia. Renoma i pozycja skupu to gwarancja, że proces odbioru oraz przetwarzania odpadów prowadzony jest z należytą troską o środowisko. W stolicy Wielkopolski warto zwrócić uwagę na ofertę CAR PLAC – jednego z najstarszych skupów złomu w mieście, zlokalizowanego przy ul. Krańcowej 9 oraz w Przeźmierowie na ul. Wichrowej 22. Atutem przedsiębiorstwa jest fakt, że skupuje złom, metale kolorowe i surowce wtórne zarówno od klientów indywidualnych, jak i firm.

Zobacz, ile możesz zarobić na złomie w Poznaniu!

Regularne oddawanie metalowych odpadów do skupu pozwala zapewnić sobie dodatkowe źródło dochodu, co w dobie wysokiej inflacji dla wielu osób ma niebagatelne znaczenie. Jeśli interesują Cię dokładne stawki za metale kolorowe oraz poszczególne rodzaje surowców wtórnych, skontaktuj się np. ze skupem przy ul. Krańcowej 9 w Poznaniu lub ul. Wichrowej 22 w Przeźmierowie. Sprawdzając ceny złomu regularnie, masz szansę sprzedawać swoje odpady po jeszcze atrakcyjniejszych stawkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski