Chcesz się przebranżowić? Zobacz, jak napisać CV

Materiał informacyjny pracuj.pl
Myślisz o zmianie stanowiska albo branży? Sprawdź aktualne oferty w Twoim regionie. Jesienią (we wrześniu i październiku) pojawiło się na Pracuj.pl 11 tys. ogłoszeń dla woj. wielkopolskiego. Aby wyrazić swoją otwartość na nowe wyzwania, przygotuj profesjonalne CV. Sprawdź, co się sprawdzi, a z czego zrezygnować.

Na co zwracają uwagę rekruterzy?

Niezależnie od tego, czy tworzysz CV studenckie, techniczne czy klasyczne, układ treści zawsze powinien być czytelny i przejrzysty. CV to skrót Twojej historii zawodowej – dobrze, żeby wynikało z niej, że posiadasz cechy, kompetencje i wiedzę potrzebną w pracy, o którą się starasz. Na pierwszy plan powinny wysuwać się informacje najistotniejsze z punktu widzenia danej rekrutacji. Koniecznie więc odnieś się do wymagań przedstawionych w ogłoszeniu o pracy.

Bezpłatny Kreator CV pomoże Ci odpowiednio skomponować treść życiorysu

Zmiana branży – jak napisać CV?

A jeśli przekwalifikowałeś się i nie masz jeszcze dużego doświadczenia? Wyeksponuj informacje o studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach i certyfikatach, dzięki którym zdobyłeś nowy zawód. Zamieść podsumowanie zawodowe, w którym przedstawisz swoje cele i aspiracje. Postaraj się udowodnić, że w dotychczasowych miejscach pracy zdobyłeś umiejętności, które choćby pośrednio przydadzą się na nowym stanowisku. Na koniec sprawdź poprawność dokumentu i zapisz go w formacie PDF.

Przejrzyj oferty

Dodaj ogłoszenie