Chemik Police zawita do Piły! Siostrzane starcie w hali w Murowanej Goślinie!

W poprzednim sezonie pilanki sprawiły sensację, pokonując na własnym parkiecie Chemika Police 3:0 Fot. Wiesław Szmagaj
Siatkarskie emocje tym razem czekają kibiców w Pile i Murowanej Goślinie. Większe szanse na zwycięstwo mają zawodniczki pierwszoligowego KS.

Pilanki podejmą w sobotę bowiem mistrzynie Polski, zespół Chemika Police. Obok miejscowych zawodniczek kibice pilskiej Nafty, będą mieli niecodzienną okazję zobaczenia wielokrotnych reprezentantek naszego kraju, Małgorzaty Glinki, Anny Werblińskiej czy Agnieszki Bednarek-Kaszy. Policzanki zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 22 punkty. Chemik Police to również uczestnik elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzyń, w których odniósł już dwa efektowne zwycięstwa.

W ubiegłym sezonie spotkanie tych dwóch drużyn w Pile zakończyło się ogromną sensacją. Gospodynie zwyciężyły bowiem niepokonaną do tego momentu drużynę z Polic 3:0. Pewnie nikt w grodzie Staszica nie miałby nic przeciwko powtórce tego scenariusza. Tylko czy to jest realne?

Z kolei siatkarki KS Murowana Goślina w sobotę zmierzą się z wyżej notowanym Jokerem Świecie. Ciekawostką będzie pierwsze w historii siostrzane starcie. Przyjmująca goślinianek, Beata Pawlicka (dawniej Strządała) po raz pierwszy oficjalnie zagra bowiem przeciwko o 16 lat młodszej siostrze Angelice (do tej pory grały przeciwko sobie tylko w sparingu). W ekipie gości zobaczymy też byłą siatkarkę KS, Patrycję Wyrwę.

Miejscowy zespół przystąpi do meczu podbudowany środowym zwycięstwem nad Silesią Volley w Mysłowicach (3:2).
- Wygraliśmy bardzo trudny pojedynek, w którym było dużo nieoczekiwanych zwrotów akcji. Spotkanie zaczęliśmy dosyć pewnie i zdecydowanie. Taki też poziom gry prezentowaliśmy do połowy drugie seta. Po kilku niewymuszonych błędach zaczęliśmy jednak zachowywać się jak bokser po liczeniu. Obraz gry udało nam się zmienić dopiero na początku czwartego seta, kiedy bardzo pozytywny impuls dała nam Patrycja Grocholewska. Od tamtej pory kontrolowaliśmy mecz do samego końca – przyznał trener drużyny z Murowanej Gośliny, Piotr Sobolewski.

Wreszcie wicelidera I ligi siatkarzy, APPKrispol Września czeka wyjazdowe spotkanie z Avią Świdnik. Przeciwnik pomarańczowych jest czerwoną latarnią zaplecza ekstraklasy. Po dziesięciu kolejkach ma na koncie zaledwie dwa punkty. W ostatniej serii spotkań Avia poległa z kretesem w Nysie, przegrywając dwa sety do 13.

Z kolei wrześnianie stoczyli zwycięskie spotkanie-horror z Pekpolem Ostrołęka (3:2). W środę morale podopiecznych Marka Jankowiaka poszło jeszcze bardziej w górę, bo Krispol odprawił z kwitkiem w Pucharze Polski lidera I ligi, Campera Wyszków.