Chodzież: Dworzec kolejowy po remoncie jak nowy. Zobacz!...

  Chodzież: Dworzec kolejowy po remoncie jak nowy. Zobacz! [ZDJĘCIA]

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dworzec kolejowy w Chodzieży przed i po modernizacji
  1/8
  przejdź do galerii

  Dworzec kolejowy w Chodzieży przed i po modernizacji ©archiwum PKP SA

  Zakończyła się modernizacja dworca kolejowego w Chodzieży. Pierwsi podróżni będą mogli z niego skorzystać w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia.
  W budynku jest strefa obsługi pasażerów z poczekalnią, kasą i toaletami. Część z blisko 900 metrów kwadratowych wyremontowanej powierzchni, przeznaczona zostanie na wynajem.

  Chodzieski dworzec jest ósmym w Wielkopolsce i 46 w kraju obiektem zmodernizowanym w ramach projektu "Twoja kolej". Roboty budowlane objęły elementy zewnętrzne budynku oraz wnętrze dworca. Wymieniona i wzmocniona została konstrukcja i pokrycie dachu.

  Budynek został ocieplony a elewacja otrzymała nowy tynk. Przed wejściem do budynku powstała dodatkowa ściana, na której zamontowany został duży zegar. Piętro budynku przesłoniła czerwona ażurowa balustrada. Wnętrze budynku przeszło kapitalny remont - mówi Piotr Kryszak, rzecznik Piotr Kryszak,rzecznik prasowy PKP S.A. w Poznaniu.

  W ramach remontu wymienione zostały wszystkie sieci wewnętrzne, założony monitoring, a budynek uzyskał podłączenie do miejskiego cieplika. Dworzec ma nowe drzwi, okna. Ściany wewnątrz budynku zostały wytynkowane. Ułożono też nowe podłogi.

  Chodzieski dworzec przystosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby poruszające się na wózkach skorzystają z pochylni prowadzącej do wejścia, a na piętro wjadą windą ze specjalnie obniżonym panelem sterowania. Tuż przy windzie, na poziomie parteru umiejscowiona została toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na podłogach ciągów komunikacyjnych zamontowane zostały prowadnice, które ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym.

  - Część pomieszczeń w zmodernizowanym dworcu przeznaczona zostanie na tak zwaną strefę obsługi podróżnych czyli poczekalnię, kasy biletowe oraz toalety. Pozostała powierzchnia, na parterze będą to 343 m.kw., przeznaczona zostanie na działalność handlowo-usługową. PKP S.A. prowadzi już rozmowy z trzema kontrahentami, którzy wyrazili zainteresowanie wynajmem pomieszczeń. Piętro budynku to 556 m.kw. powierzchni w stanie deweloperskim. Trwają rozmowy z chodzieskim magistratem w sprawie ich wynajmu na siedzibę miejskich instytucji.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  poczekalnia

  dorota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Poczekalnia czynna od 6.30 to bez sensu, tyle pieniędzy wydano, a pasażerowie przed 6.30 nie mają gdzie się schować przed deszczem, wiatrem a za chwile mrozem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ładny !

  Henas. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 49 / 24

  Dworcowi trzeba nadać imię Konrada Purgiela.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo