Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży mocno stawia na kształcenie zawodowe i współpracę z lokalnymi firmami. Ma już dwóch oficjalnych patronów - firmy Europol oraz Lumag. Szkoła już od dłuższego czasu kształci swoich uczniów w kilku zawodach, jak na przykład: kucharz, sprzedawca, fryzjer. Duża część młodzieży decyduje się na zawód tapicera, do którego - na praktykach zawodowych - przygotowuje się w meblowej firmie Europol w Podaninie. Po latach szkoła oficjalnie postanowiła zawiązać współpracę z firmą i podpisała umowę patronacką.

- Chcemy, żeby nasi uczniowie mogli uczyć się zawodu w najlepszych i nowoczesnych warunkach, jakie zapewniają firmy na naszym terenie. W przyszłości -  być może - tam właśnie znajdą też stałe zatrudnienie - mówiła dyrektor szkoły Lucyna Sworowska.

Firma Europol deklaruje pomoc materialną w zakresie doposażenia klasy patronackiej w sprzęt niezbędny do nauki tego zawodu. Dla najlepszych uczniów natomiast oferuje wsparcie finansowe w postaci comiesięcznych premii.

Od nowego roku szkolnego -  warto przypomnieć - otwarta zostanie również druga klasa patronacka, przygotowująca uczniów do zawodu mechanika. Patronat nad nią objęła firma Lumag z Budzynia, której klocki hamulcowe marki „Breck” reklamuje popularny kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.  

Firma ta również oferuje uczniom  bardzo dobre warunki, jak na przykład: wysokie stypendia za praktyki zawodowe, darmowy kurs na prawo jazdy, dodatkowe lekcje języka angielskiego czy obóz narciarski.  

STREFA BIZENSU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!