Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Choinka za makulaturę w Mosinie: Tłumy mieszkańców zebrały się, żeby wymienić papier na świąteczne drzewko

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
Akacja Choinka za makulaturę odbyła się w Mosinie po raz pierwszy. Cieszyła się jednak dużym zainteresowaniem. Wielu mieszkańców przyszło wymienić papier na choinkę. Aby odebrać drzewko należało przynieść przynajmniej 5 kilogramów makulatury.Kolejne zdjęcie --->
Akacja Choinka za makulaturę odbyła się w Mosinie po raz pierwszy. Cieszyła się jednak dużym zainteresowaniem. Wielu mieszkańców przyszło wymienić papier na choinkę. Aby odebrać drzewko należało przynieść przynajmniej 5 kilogramów makulatury.Kolejne zdjęcie --->Grzegorz Dembiński
Mieszkańcy Mosiny wymienili sterty niepotrzebnego papieru na świąteczne drzewka. Akcja Choinka za makulaturę odbyła się we wtorek, 17 grudnia na Zielonym Rynku w Mosinie. Wydarzenie zorganizowane przez ,,Głos Wielkopolski" i firmę Stora Enso Poland S.A spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Tłumy mieszkańców zebrały się we wtorek na Zielonym Rynku w Mosinie, żeby wymienić makulaturę na choinkę.

- To bardzo fajna akcja. Ta makulatura, którą przynieśliśmy, będzie wykorzystana po raz kolejny, to bardzo ważne. A przy okazji łączymy przyjemne z pożytecznym - oddamy zaległy papier, a dostaniemy świąteczne drzewko. Przyniosłam ponad 10 kilogramów makulatury - przyznaje pani Stanisława, mieszkanka Mosiny.

Czytaj także: Darmowe choinki od RMF w Poznaniu. Tłumy stały w długiej kolejce na placu Wolności, by dostać świąteczne drzewko [ZDJĘCIA]

Akcja Choinka za makulaturę rozpoczęła się o godzinie 10. Od rana na Zielonym Rynku ustawiła się spora kolejka. Jeden z mieszkańców zdradza, że pojawił się tam już po godzinie 9, by wymienić makulaturę na choinkę.

- Przyniosłem 11 kilogramów makulatury, którą mogę oddać za piękną, świeżą choinkę. Przyszedłem na rynek po godz. 9 i mam nadzieję, że akcja ta będzie w przyszłości powtarzana. Papieru w domu zbiera się naprawdę dużo, można go dobrze spożytkować – mówi pan Ireneusz.

Zasady akcji były łatwe. Mieszkańcy, którzy we wtorek przynieśli przynajmniej 5 kilogramów makulatury, otrzymali choinkę. Liczba drzewek była ograniczona, a każdy mógł odebrać tylko jedno, nawet jeśli przyniósł więcej niż 5 kg papieru.

,Choinka za makulaturę: Organizatorzy promują ekologiczne działania

Okres świąteczny i symboliczna choinka to doskonała okazja, by przypominać społeczeństwu o proekologicznych działaniach. Intencją organizatorów było zachęcanie społeczeństwa do dbania o środowisko naturalne.

- Pierwsza taka akcja odbywała się w Ostrołęce i odniosła duży sukces, dlatego jest to przenoszone dalej. Jako firma produkująca głównie z materiałów odnawialnych, jesteśmy dumni, że możemy dawać drugie życie tym produktom. To fajna promocja zachowań ekologicznych. Naszym działaniem chcielibyśmy zachęcić mieszkańców do aktywnego włączania się w zbiórkę makulatury – surowca, który może być ponownie przetworzony - tłumaczy Marcin Ratajczyk, dyrektor zakładu Stora Enso w Mosinie.

Zobacz też: Boże Narodzenie w duchu zero waste. Zamiast kupować choinkę, wypożycz ją i zwróć po świętach

- Chcielibyśmy powtarzać takie akcje. Widać, że jest zainteresowanie, przyszło bardzo wielu ludzi, więc warto - dodaje.

Stora Enso Packaging Solutions dostarcza papiery do produkcji opakowań i produkty z tektury falistej oraz świadczy powiązane z nimi usługi, zaprojektowane do szerokiej gamy zastosowań. Odnawialne, zaawansowane rozwiązania opakowaniowe pomagają czołowym przetwórcom, właścicielom marek i klientom detalicznym w zwiększeniu wydajności, wprowadzeniu innowacji i osiągnięciu lepszej równowagi ekologicznej.

Partnerem akcji było Nadleśnictwo Babki, z którego dostarczone były drzewka na akcję oraz gmina Mosina. Burmistrz przyznaje, że to doskonały sposób, by zwrócić uwagę społeczeństwu na to, jak ważne jest dbanie o środowisko i recykling.

- Akcja Choinka za makulaturę, w którą włącza się gmina Mosina, jest jednym ze sposobów podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa. Mamy tutaj do czynienie z dwoma pozytywnymi działaniami.. Po pierwsze, zbieramy makulaturę i pozwalamy papierowi uzyskać drugie życie, a po drugie, promujemy używanie naturalnych choinek. To jak najbardziej słuszna idea - mówi Przemysław Mieloch, burmistrz gminy Mosina.

Czytaj również: Choinka żywa czy sztuczna? Jaką choinkę wybrać na święta do domu? Przygotowania do Wigilii i Bożego Narodzenia

- Akcja spotyka się z wielkim zainteresowaniem. Dziękuję za tę inicjatywę. Będziemy jako gmina włączali się w akcje, które promują ekologię. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób przyszło oddać makulaturę – dodaje.

Organizatorzy przyznają, że to pierwsza tego typu akcja więc trudno było przewidzieć jakie będzie zainteresowanie i ile drzewek będzie potrzebnych.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski