sportowy24
  Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  City Trail nad Rusałką tym razem w lodzie i błocie, ale do...

  City Trail nad Rusałką tym razem w lodzie i błocie, ale do mety dobiegło aż 861 biegaczy!

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Szymon Belgrau wygrał już trzeci bieg z cyklu City Trail w obecnej edycji zawodów

  Szymon Belgrau wygrał już trzeci bieg z cyklu City Trail w obecnej edycji zawodów ©Fot. Archiwum City Trail

  Ostatnia sobota stycznia była dla poznańskich biegaczy okazją, by sprawdzić się na przełajowej, 5-kilometrowej trasie CITY TRAIL. Jezioro Rusałka, nad którym odbywają się zawody od rana skąpane było w gęstej mgle, a ścieżki wokół jeziora pokrywała solidna warstwa błota. Nie brakowało też lodu. Temperatura powyżej zera i brak wiatru dawały jednak szansę na osiągnięcie dobrych wyników, co potwierdzili zwycięzcy – Szymon Belgrau i Malwina Dymek.
  Szymon Belgrau wygrał już trzeci bieg z cyklu City Trail w obecnej edycji zawodów

  Szymon Belgrau wygrał już trzeci bieg z cyklu City Trail w obecnej edycji zawodów ©Fot. Archiwum City Trail

  Szymon Belgrau ma na koncie już trzy zwycięstwa w trwającej edycji CITY TRAIL w Poznaniu. Z dzisiejszego biegu był bardzo zadowolony. – Cieszę się, że mimo ciężkiego terenu - lód, błoto - udało mi się wygrać i uzyskać najlepszy jak do tej pory czas. Od początku biegu ukształtowała się 3-osobowa czołówka i trzymaliśmy dość dobre tempo w okolicach 3:10/km. Na trzecim kilometrze został Nikodem Dworczak, więc biegliśmy już tylko we dwóch. Podobnie jak w poprzednim biegu o zwycięstwo walczyłem na ostatnich metrach, tyle że dzisiaj z innym rywalem – podsumował na mecie najlepszy zawodnik dzisiejszej rywalizacji.

  Wynik Szymona Belgraua to 15:40. Drugie miejsce zajął Bartosz Pawlak (15:44), a trzeci był Tomasz Zegarlicki (16:13).

  Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Malwina Dymek – druga zawodniczka grudniowej rywalizacji nad Rusałką. Biegaczka była zaskoczona wynikiem, jaki osiągnęła na mecie. – Jestem w wielkim szoku. Nie dość, że wygrałam bieg, to jeszcze z takim wynikiem! Jestem bardzo szczęśliwa! Trasa była dzisiaj wymagająca, więc ten rezultat to naprawdę duża niespodzianka – mówiła tuż po biegu zawodniczka.

  Czas Malwiny Dymek to 17:31. Drugą lokatę wywalczyła Jadwiga Wyrwińska (19:53), a trzecia była Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (19:59).

  Do mety dzisiejszego biegu dotarło 861 biegaczy. W klasyfikacji generalnej walka o wygraną zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn będzie toczyła się najprawdopodobniej do ostatniego biegu, co zapowiada niezwykle ciekawe zawody w lutym i marcu.

  Tradycyjnie biegowi dla dorosłych towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 250 młodych sportowców.

  Kolejne biegi serii CITY TRAIL w Poznaniu odbędą się 24 lutego i 24 marca. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na kwiecień. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.

  Poza Poznaniem, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl