Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co robić w czasie pandemii koronawirusa? Poznańscy socjologowie z UAM prowadzą na ten temat badania

MRT
Socjologowie z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu biorą na warsztat życie codziennie w czasie pandemii i zachęcają poznaniaków do wzięcia udziału w przygotowanych przez nich ankietach.
Socjologowie z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu biorą na warsztat życie codziennie w czasie pandemii i zachęcają poznaniaków do wzięcia udziału w przygotowanych przez nich ankietach. Łukasz Gdak
Poznańscy socjologowie z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza gromadzą informacje na temat tego, jak ludzie radzą sobie w obliczu pandemii koronawirusa. Zachęcają, by poznaniacy wzięli udział w badaniach i odpowiedzieli na pytania w ankietach.

Częściej gramy w planszówki, czy może jednak wybieramy gramy komputerowe? Siedzimy w domach, czy jednak codziennie udajemy się do miejsca pracy? Czy pandemia koronawirusa wzbudza w nas strach, czy jednak jest nam zupełnie obojętna? Jak radzimy sobie z nagromadzanymi emocjami?

Czytaj: Jak wygląda praca diagnostów, pracowników laboratorium w obliczu walki z koronawirusem?

Socjologowie z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu biorą na warsztat życie codziennie w czasie pandemii i zachęcają poznaniaków do wzięcia udziału w przygotowanych przez nich ankietach. Badają zarówno życie codziennie, jak również sprawdzają opinie i postawy Polaków wobec koronawirusa. Odpowiedzi na te pytania pomogą socjologom z UAM w naukowej obserwacji obecnej rzeczywistości.

Zobacz: Koronawirus w Poznaniu: Rozłąka wcześniaków z rodzicami. Akcja szpitala przy ul. Polnej "Być Bliżej" ma pozwolić rodzinom przetrwać rozłąkę

- Socjologiem się jest, a nie bywa – podkreślają uniwersyteccy naukowcy. - Dlatego w obliczu trosk i niepewności, mimo wielu nowych wyzwań i obowiązków, cześć pracowników i doktorantów stara się na bieżąco gromadzić informacje na temat radzenia sobie ludzi w tych niecodziennych okolicznościach – wyjaśniają.

Ankiety są całkowicie anonimowe. Wyniki zostaną wykorzystane zbiorczo w postaci obliczeń statystycznych oraz publicznie udostępnione. Znaleźć je można na stronie Wydziału Socjologii UAM lub po tym linkiem: KLIKNIJ TUTAJ.

W pierwszej znajdują się pytania o nasze codzienne czynności i zmiany z nimi związane, a także prośba o ocenę naszych odczuć czy zachowań innych ludzi. Druga ankieta zawiera kilka pytań na temat sytuacji gospodarczej oraz działania państwa w obliczu pandemii.

Tak Wielkopolanie pomagają sobie w czasie pandemii koronawirusa

W czasie pandemii koronawirusa nie załamaliśmy się. W internecie kwitną grupy pomocowe, na klatkach schodowych mieszkańcy wywieszają kartki z propozycjami pomocy, prężnie działają wolontariusze Drużyny Szpiku, Caritasu i wielu innych stowarzyszeń. Lokalni restauratorzy, zamiast załamywać ręce, zakasali rękawy i codziennie dostarczają jedzenie do szpitali. Skrzyknęli się kibice, studenci, nauczyciele i naukowcy. Wszyscy chcą i pomagają. Szyją, robią zakupy, dostarczają środki do dezynfekcji. Czytaj dalej -->

Koronawirus w Wielkopolsce: Jak wygląda pomoc w czasie pande...

ZOBACZ TEŻ:

Koronawirus w ekspresowym tempie przenosi się między państwami. Chociaż zakażenia odnotowano już w wielu miejscach na świecie, wirus nadal jest pewną niewiadomą. Oto mity na temat koronawirusa, w które nie powinieneś wierzyć --->

Mity na temat koronawirusa. Nie powinieneś w to wierzyć!

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski