Co robić w ferie zimowe 2020 w Poznaniu? Półkolonie, warsztaty, zajęcia dla dzieci

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
Poznań oferuje wiele zajęć dla dzieci, które chcą ciekawie spędzić ferie zimowe 2020. W czasie zimowej przerwy od nauki będą czekały warsztaty artystyczne, sportowe i edukacyjne
Poznań oferuje wiele zajęć dla dzieci, które chcą ciekawie spędzić ferie zimowe 2020. W czasie zimowej przerwy od nauki będą czekały warsztaty artystyczne, sportowe i edukacyjne Łukasz Gdak
27 stycznia stycznia dwutygodniową, zimową przerwę w nauce rozpoczną uczniowie z pięciu województw, w tym z Wielkopolski. Co robić w ferie 2020 w Poznaniu? Zobacz oferty półkolonii, warsztatów i zajęć dla dzieci.

27 stycznia ferie rozpoczną uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Jak spędzić zimową przerwę od nauki w Poznaniu?

Czytaj także: Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 HARMONOGRAM Kiedy ferie zimowe 2020, święta, dni wolne?

Rodzice, którzy chcą zapewnić dzieciom ciekawe zajęcia na czas ferii zimowych nie powinni się martwić. Miasto oferuje wiele atrakcji zimowych dla dzieci. W Poznaniu będą odbywały się warsztaty sportowe, artystyczne, muzyczne i edukacyjne.

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Zajęcia w CK Zamek

Zima w Zamku będzie trwała od 25 stycznia do 8 lutego. Na każdy dzień organizatorzy przygotowali dla dzieci warsztaty, projekcje filmowe, spektakle teatralne. Na przedszkolaków czeka zimowa strefa zabawy i SeZamkowy Teatr. W programie Zimy w Zamku znalazły się również zajęcia plastyczne, teatralne, wokalne, taneczne, a także robotyka i nauka polskiego języka migowego. Na zakończenie ferii przygotowano spektakl „Dzikie serce” z tłumaczeniem na polski język migowy.

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Zajęcia w Przystani Artystycznej

Organizatorzy oferują dla dzieci dwa turnusy:
Turnus muzyczno-rekreacyjny (27-31 stycznia)

 • wyjścia do kina,
 • wyjście do pracowni ceramicznej – warsztaty ceramiczne,
 • warsztaty z projektowania 3D,
 • warsztaty wokalne,
 • gry i zabawy terenowe.

Turnus artystyczno-taneczny (3-7 lutego)

 • wyjścia do kina,
 • warsztaty taneczne,
 • wyjścia na zajęcia do Jump Areny,
 • przygotowanie scenografii i opracowanie spójnej wizji strojów do występu,
 • gry i zabawy terenowe.

Koszt jednego turnusu przy zapisach do 16 stycznia wynosi 440 złotych, natomiast po 16 stycznia 480 zł. Dla rodzeństwa lub dziecka zapisanego na dwa turnusy organizatorzy gwarantują 10 proc. rabatu.

Organizatorzy w ramach pobytu na turnusach zapewniają opiekę w godzinach od 7.30 do 16.30 dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Półkolonie z klockami Lego i językiem angielskim

Na półkolonie zaprasza Leader School przy ul. Słonecznej 10a/2. Organizatorzy zapraszają dzieci od 5 do 11 lat. Opieka zapewniona będzie w godzinach 7.30-17.00 Obowiązują dwa terminy półkolonii: 27-31 stycznia oraz 2-7 lutego.

W programie:

 • 3 posiłki dziennie (śniadanie + dwudaniowy obiad + podwieczorek),
 • opieka wychowawców polsko i anglojęzycznych,
 • bogaty program zabaw i warsztatów z wykorzystaniem Edukido - autorskiej metody pracy z klockami Lego,
 • codzienne zajęcia z języka angielskiego metodą Leo English.

Koszt turnusu wynosi 369 złotych.

Zobacz też: Wydłużona przerwa świąteczna w szkołach. Uczniowie mogą mieć nawet 17 dni wolnego. To dłuższa przerwa od zajęć niż ferie zimowe

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Warsztaty taneczno-akrobatyczne

Turnusy organizowane są przez szkołę tańca Discofox Dance School przy ul. Winogrady 10 dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Warsztaty taneczno-akrobatyczne (taniec, akrobatyka, zajęcia teatralno-plastyczne, wyżywienie)
Termin: 3-7 lutego, godz. 7.30-16.30
Koszt: 700 zł (przy wpłacie 200 zł zaliczki do 31.12), 800 zł po 31.12.

Warsztaty z gimnastyki artystycznej (gimnastyka i akrobatyka, praca z przyporem, np. obręcz)
Termin: 3-7 lutego, godz. 17.00-19.00
Koszt: 300 (przy wpłacie do 31.12), później 350 zł.

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Półkolonie artystyczne

Zajęcia organizuje Akademia Sztuki i Rękodzieła Malowana Kuźnia na os. Oświecenia 59. Będą odbywały się od 3 do 7 lutego od godziny 7.30 do 17. Organizatorzy zapewniają posiłki oraz materiały i narzędzia dydaktyczne.

W programie:

 • zabawy plastyczne, ekosztuka,
 • podstawy rysunku i malarstwa,
 • grafika komiksowa i fantasy,
 • zapoznanie z różnymi technikami rękodzielniczymi (scrapbooking, mixed media itp.),
 • spacery, zabawy integracyjne i gry planszowe.

Cena półkolonii to 600 zł.

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Półkolonie na Termach Maltańskich

Na dzieci czekają także półkolonie zimowe na basenie. Organizatorzy zapraszają na naukę pływania i zabawy w aquaparku dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Atrakcje będą się odbywały od 27 stycznia do 31 stycznia i od 3 lutego do 7 lutego.

Organizatorzy zapewniają opiekę wykwalifikowanej kadry opiekuńczo-wychowawczej oraz instruktorskiej oraz wyżywienie.

W programie:

 • nauka i doskonalenie pływania,
 • zabawa w części rekreacyjnej Term Maltańskich,
 • fabryka Śmiechu Michałek (dla grupy młodszej 6-8 lat),
 • bricks 4 Kidz (dla grupy starszej 9-12 lat),
 • warsztaty w Bramie Poznania,
 • mobilne Laboratorium. Widowiskowe pokazy fizyczno-chemiczne,
 • warsztaty kreatywne,
 • zabawy i gry zespołowe, turniej gier planszowych.

Koszt półkolonii na Termach Maltańskich wynosi 399 zł.

Ferie zimowe w poznańskiej palmiarni

W czasie ferii zimowy poznańska palmiarnia zaprasza także w dodatkowo otwarte poniedziałki. Od 18 stycznia do 23 lutego w palmiarni będzie można odwiedzić wystawę sztuki afrykańskiej. Na wystawie będzie można zobaczyć rzeźby, obrazy, biżuterię oraz
przedmioty ręcznie robione przywiezione z podróży po Afryce.

Wystawę będzie można zwiedzać w cenie biletu wstępu:

 • Normalny: 12 złotych
 • Ulgowy: 8 złotych

W czasie ferii zimowych w Wielkopolsce palmiarnia otwarta będzie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od godziny 9 do 17 (kasa do godziny 16).

Ferie zimowe 2020: Muzeum Narodowe w Poznaniu

Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowało specjalną ofertę na ferie zimowe 2020 dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia będą odbywały się w czasie ferii od wtorku do piątku od godziny 11.

Spotkania będą się odbywały w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 9 lub w jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1), Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Instrumentów Muzycznych (Stary Rynek 45/47) oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7).

Można skorzystać w wybranych zajęć albo z całego cyklu ponieważ ich tematyka jest bardzo zróżnicowana.

Na każdych zajęciach dla dzieci zaplanowano krótką opowieść na wybrany temat w kontekście muzealnej kolekcji oraz warsztat plastyczny.

Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 061 85 68 136 od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 15.30 Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 8 zł.

Czytaj także: Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Skate Ferie

Kolejna propozycją dla uczniów są Skate Ferie w galerii Posnania. Organizatorzy zapraszają na darmowe zajęcia codziennie, przez całe ferie dzieci w wieku od 5 do 16 lat. W godzinach od 10 do 16 instruktorzy będą uczyli młodzież jazdy i tricków na deskorolce. Poza tym będzie można nauczyć się także jazdy na longboardzie, hulajnodze, rolkach oraz wrotkach. Dodatkowo w weekendy będą odbywały się pokazy tricków przy muzyce na żywo.

Na terenie skate parku w Posnanii zorganizowana zostanie także strefa wypoczynku, gier i zabaw.

Ochraniacze oraz kaski zapewniają organizatorzy. Na zajęcia należy wcześniej się zapisać drogą mailową ([email protected]).

Dzieci zrobią legowiska i stojaki na miski dla zwierząt

Posnania na czas ferii proponuje także warsztaty kreatywne dla dzieci. Uczniowie pod okiem prowadzących będą przygotowywać sprzęt, który zostanie przekazany czterem wielkopolskim schroniskom.

Dzieci przygotują ponad 50 legowisk i około 25 stojaków na miski. Wszystko to powstanie z nieaktualnych już bannerów reklamowych, drewnianych palet oraz starych deskorolek.

To akcja charytatywna, a przy okazji lekcja zero waste dla dzieci, które nauczą się, jak wykorzystywać przedmioty zamiast je wyrzucać.

Legowiska i stojaki trafią do schronisk w Skałowie, Obornikach Wielkopolskich, Gaju oraz Rybowie.

Zajęcia odbywać się będą w soboty, podczas ferii zimowych (1 lutego oraz 8 lutego), od godziny 10 do 16. Poprowadzi je Adam Galanty, absolwent edukacji artystycznej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zapisy na zajęcia prowadzone są w rejestracji w skate parku w Posnanii. W warsztatach mogą wziąć udział dzieci od 6 roku życia z opiekunami.

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Brama Poznania

Brama Poznania zaprasza na ferie zimowe dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Organizatorzy oferują cykl warsztatów lub możliwość wzięcia udziału w pojedynczych zajęciach.

 • Zwierzyniec (4 lutego 2020, godz. 10.00 – 12.00). Czym jest bioróżnorodność, i czy jest nam w ogóle potrzebna? Jak odróżnić tropy zwierząt, które można spotkać na spacerze w lesie?
 • Zapakowani (5 lutego 2020, godz. 10.00 – 12.00). Jak długo rozkłada się plastik, i ile zjadamy go w ciągu tygodnia? O co chodzi z zero waste?
 • W koronach drzew (6 lutego 2020, godz. 10.00 – 12.00). Jak to się dzieje, że drzewa produkują tlen? Jak odróżniać gatunki drzew z najbliższej okolicy?
 • Ciepło, coraz cieplej (7 lutego 2020, godz. 10.00 – 12.00) Jak szybko topnieją lodowce i jakie będą tego skutki? Co możemy zrobić, żeby temu zapobiec?

Aby wziąć udział w zajęciach, należy wcześniej zarezerwować miejsce i kupić bilet (10 złotych). Warsztaty odbywały się będą w sali w śluzie katedralnej (zbiórka w holu głównym Bramy Poznania).

Brama Poznania oferuje także zajęcia dla grup półkolonijnych podczas ferii zimowych. Tematyką półkolonii będzie m.in. obecność rzeki w Poznaniu na przestrzeni wieków.

Organizatorzy zapraszają od wtorku do piątku o godzinie: 9.30, 11.30, 13.30. Czas trwania zajęć to 80 minut.

W tych zajęciach udział może wziąć maksymalnie 30 uczniów, a koszt wynosi 160 złotych. Wcześniej wymagana jest rezerwacja miejsc.

Ferie zimowe 2020 w Poznaniu: Muzeum Rogala

Muzeum Rogala zaprasza na warsztat artystyczno-edukacyjny Widokówka z Poznania. W czasie ferii warsztat będzie odbywał się codziennie o godzinie 12.30.

Uczestnicy będą przygotowywali własne widokówki i poznają historie i ciekawostki dotyczące Starego Rynku, koziołków i hejnału. Warsztat kierowany jest dla dzieci od 5 do 12 lat wraz z opiekunami.

Aby wziąć udział w zajęciach należy wcześniej się zapisać. Można to zrobić online na stronie muzeum lub pod numerem telefonu: 690 015 815.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Warsztaty Gimnastyczne

Zajęcia gimnastyczne dla dzieci, sprawdź aktualne zajęcia na stronie

https://www.facebook.com/GimnastykaPoznan/

Gimnastyka artystyczna, podstawy akrobatyki, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Zapraszam na Warsztaty Gimnastyczne, zapisy na [email protected]

S
SMS

Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego:

1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić

2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi ale możliwy jest także wybór np Booking)

3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę!

4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N

5. za granicą korzystam z uczciwego międzybankowego przelicznika walut bez jakichkolwiek spreadów ani prowizji a dodatkowo nie muszę uzupełniać "portmonetki" (jak to jest przy karcie revolut) i w ten sposób nie blokuję niepotrzebnie pieniędzy w walucie obcej - płacę bezpośrednio z mojej polskiej karty

6. przez przenoszenie kodu miejsca płatności przez kartę Curve na moją kartę zyskuję w akcjach bonusowych - np za płatności w hotelach, restauracjach, ...

7. niebieska karta Curve jest bezpłatna!

8. zapraszam: https://www.curve.app/join#N96OQ32N

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie