Cosmas Keyva wygrał maraton w Poznaniu [FILM]

Marek Lubawinski
Ruszył XII Poznań Maraton
Ruszył XII Poznań Maraton Grzegorz Dembiński
Cosmas Mutuku Kyeva wygrał 12. Poznań Maraton. Kenijczyk, zwycięzca poznańskiej imprezy sprzed dwóch lat, przebiegł w niedzielę 42 kilometry i 195 metrów ulicami Poznania w czasie dwóch godzin, 11 minut i 53 sekund.

Keyva zarobił w niedzielę w stolicy Wielkopolski 20 tysięcy złotych - 10 tysięcy za zwycięstwo i 10 tysięcy za pobicie rekordu trasy, który do tej pory wynosił 2.13.45.

XII POZNAŃ MARATON TRWA!

Drugie miejsce zajął rodak Kyevy, Joel Kosgei Komena - 2.16, 42, a trzeci był Artur Kern z Hrubieszowa - 2.17.14.

Tymczasem wśród kobiet triumfowała Arleta Meloch z Grudziądza w czasie 2.39.12, a na metę przybiegła jako dwudziesta. Najlepszy z poznaniaków - Maciej Łucyk - zajął 10. miejsce z czasem 2.29.32 .

Łącznie w maratonie wystartowało 5092 zawodników. Wśród tych, którzy ukończą 12. Poznań Maraton zostanie rozlosowane volvo V60.