Czas na Made in Chicago

  Czas na Made in Chicago

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wśród wykonawców festiwalu będzie grupa Supreme Love

  Wśród wykonawców festiwalu będzie grupa Supreme Love ©Archiwum

  W przyszły piątek rozpocznie się w Poznaniu jedenasty festiwal Made In Chicago
  Wśród wykonawców festiwalu będzie grupa Supreme Love

  Wśród wykonawców festiwalu będzie grupa Supreme Love ©Archiwum

  W przyszły piątek rozpocznie się jedenasty festiwal Made In Chicago. Potrwa do przyszłej niedzieli czyli 22 maja. W tym czasie odbędzie się w różnych miejscach Poznania dziewięć koncertów.

  Pierwszy dzień festiwalu będzie Dniem Klubowym. O godzinie 19 w Piano House przy ulicy Działowej usłyszymy pianistę Jeremy’ego Kahna. Jego koncert zapowiada się jako muzyczna podróż od mainstreamu po awangardę. O godzinie 20 w Scenie na Piętrze rozpocznie się koncert kwartetu jednej z najciekawszych amerykańskich saksofonistek Juli Wood zatytułowany „Juli Wood’s Chcago Calling”.
  O godzinie 21 w Dragonie zagra czołowy amerykański waltornista jazzowy Vincent Chancey. O godzinie 22 w klubie Las przy Małych Garbarach usłyszeć będzie można grupę Switchback. W jej skład wchodzi m.in. poznański klarnecista Wacław Zimpel. Finałem Dnia Klubowego będzie o godzinie 23 jam session w klubokawiarni Meskalina.

  Drugi dzień festiwalu to dwa koncerty w Sali Wielkiej CK Zamek. Najpierw o godzinie 18 usłyszymy grupę Flesh and Bone. Grupa przedstawi swój nowy projekt, który premierę miał 20 listopada ubiegłego roku w Instytucie Sztuki w Chicago. Natomiast o godzinie 20 Supreme Love. Grupa założona przez saksofonistę Rajiva Halima przedstawi muzykę z pochodzącej z roku 1965 płyty Johna Coltrane’a „Supreme Love”.

  Ostatniego dnia festiwalu w niedzielę wszystkie koncerty odbędą się na Scenie Quadro na Starym rynku. O godzinie 17 zaprezentują się uczestnicy warsztatów jazzowych. O godzinie 18.30 usłyszymy kierowaną przez grającego na instrumentach perkusyjnych Juana Pastora grupę Chinchano. Ostatnim akcentem spotkania z muzyką z Chicago będzie koncert Three Ellas. Trzy wokalistki Dee Alexander, Spider Saloff oraz Frieda Lee zaśpiewają największe przeboje Elli Fitzgerald.  Made In Chicago, Różne lokalizacje 20-22 maja Bilety na koncerty klubowe: 25 zł, karnet na wszystkie imprezy klubowe 60 zł, bilety na koncerty w CK Zamek do 19 maja 50-80 zł, od 20 maja 70-100 zł, wstęp na koncerty w niedzielę jest wolny

  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo