„Czas na regiON” zaczyna się w środę. Przed nami multitematyczna konferencja samorządowa w Toruniu

Akcja specjalna Konferencja Samorządowa "Czas na RegiON"
Tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia II Konferencji Samorządowej „Czas na regiON”, którą odbędzie się 24 i 25 maja w Copernicus Toruń Hotel. Jest jeszcze dodatkowa pula biletów.

Przypominamy, że Konferencja Samorządowa „Czas na regiON” to multitematyczne wydarzenie skierowane do samorządowców, pracowników jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, przedstawicieli instytucji, organizacji i spółek samorządowych, przedstawicieli administracji publicznej z całej Polski oraz każdego zainteresowanego tematyką samorządową. Jej celem jest inspirowanie samorządowców i ekspertów do dyskusji, poszukiwania odpowiedzi i nowatorskich rozwiązań na aktualne problemy.

Dodatkowa pula biletów czeka

Nad jakością merytoryczną wydarzenia czuwa Rada Programowa pod kierownictwem organizatora Polska Press Grupa wraz z partnerami strategicznymi wydarzenia, którymi są już tradycyjnie: wojewoda kujawsko- pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasto Toruń. Podczas konferencji odbywać się będą prelekcje i dyskusje związane z trzema ścieżkami tematycznymi: społeczeństwo i jakość życia, gospodarka oraz dialog i promocja. Koszt uczestnictwa w konferencji to 499 złotych. Dodatkowa pula biletów czeka na ostatnich uczestników. Dostępne one są na stronie czasnaregion.pl, gdzie również znajdują się szczegółowy program wydarzenia i inne potrzebne informacje.

60 ekspertów, 20 paneli dyskusyjnych

W konferencji weźmie udział 60 specjalistów z całego kraju. Jednym z nich będzie również Andrzej Pollak, wiceprezes Związku Gmin Pomorskich, wieloletni radny gminy i powiatu, od 2010 roku wójt gminy Nowa Karczma. Zajmie się formami i możliwościami współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego.

- Małe jednostki gminne muszą realizować identyczne zadania jak kilkusettysięczne miasta, co powoduje że koszty funkcjonowania administracji w przeliczeniu na mieszkańca są bardzo wysokie, a ponadto każdy z urzędników ma bardzo szeroki zakres obowiązków

- mówi Andrzej Pollak.

- Sprawia to, że jednostki samorządu terytorialnego coraz częściej współdziałają z sobą przy wykonywaniu zadań publicznych. Czynią to w różnych formach zrzeszania się. Na szczeblu samorządu gminnego można zidentyfikować kilka form współpracy, które wynikają z przepisów prawa. Zawsze warto współpracować, bo przynosi to wymierne efekty ekonomiczne, a wspólna realizacja zadań wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców.

Do zobaczenia w Copernicus Toruń Hotel.


Czytaj więcej rozmów z ekspertami Konferencji "Czas na regiON"

✔  „Kopernik współczesnym influencerem”

✔ "Sztuczna inteligencja w służbie samorządu"

✔ "Storytelling w służbie promocji samorządu"

✔ "O procesie rewitalizacji gmin"

✔ "Turystyka bliskości, jako narzędzie budowania więzi mieszkańców z regionem"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: „Czas na regiON” zaczyna się w środę. Przed nami multitematyczna konferencja samorządowa w Toruniu - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski