Czerwonak: 18 propozycji do budżetu obywatelskiego

  Czerwonak: 18 propozycji do budżetu obywatelskiego

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy gminy Czerwonak zgłosili 18 projektów, które mają szansę na realizację w przyszłym roku w ramach Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego. Jeśli pomyślnie przejdą weryfikację, zostaną poddane głosowaniu. To mieszkańcy zdecydują co powstanie, czy na przykład pole do minigolfa czy ścieżka rowerowa.
  Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka

  Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka ©Waldemar Wylegalski

  Pole do minigolfa, boisko do streetballa czy wielofunkcyjne, mały kompleks sportowy, budowa drogi rowerowej a nawet parking dla samochodów – to tylko niektóre z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców gminy do Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

  – Idea budżetu jest taka, by lokalne społeczności występowały z „drobniejszymi” inicjatywami”, które chcą realizować na swoim terenie – tłumaczy Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka. – Czasami brakuje placu zabaw, boiska, udogodnień dla osób niepełnosprawnych czy należy poprawić bezpieczeństwo. Może są to mniejsze rzeczy, ale przecież potrzebne. Uważam, że budowę ulic, parkingów, obiektów należy pozostawić gminie.

  Łącznie mieszkańcy zgłosili 18 pomysłów, które mają szansę na realizację w przyszłym roku. Wśród nich najwięcej propozycji pochodzi z Koziegłów (np. pole do minigolfa, boisko do street-balla, parking dla 102 aut). Po trzy pomysły zrodziły się w Czerwonaku (m.in. utwardzenie ulic Jagodowej i części Jeżynowej) i Kicinie (doposażenie placów zabaw, budowa drogi rowerowej, pomalowanie sal lekcyjnych).

  Bolechowo-Osiedle postuluje budowę małego kompleksu sportowego oraz wykonanie projektów dróg wraz z kanalizacją deszczową. Potasze chciałyby mieć boisko wielofunkcyjne, Owińska sygnalizację świetlno-dźwiękową na przejściu dla pieszych, a Bolechowo – projekt zagospodarowania zabytkowego parku.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo