Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czerwonak: Mieszkasz w domu jednorodzinnym? Umów się z konsultantem. Dowiesz się, jak walczyć ze smogiem

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Straż Gminna w Czerwonaku wielokrotnie jest wzywana na interwencje, by sprawdziła czym sąsiad pali w piecu
Straż Gminna w Czerwonaku wielokrotnie jest wzywana na interwencje, by sprawdziła czym sąsiad pali w piecu Waldemar Wylegalski
Jak poprawić efektywność energetyczną domu, by nie uciekało z niego ciepło? Czym zastąpić stary piec? Na te pytania mieszkańców gminy Czerwonak odpowie konsultant. Pomoże też w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”.

Dyżur doradcy zaplanowano na 27 czerwca.

– Odbędzie się on w godzinach 14-18 w sali sesyjnej przy ulicy Leśnej 6 w Czerwonaku – zapowiada Daria Malinowska, zastępca kierownika Wydziału Dialogu Społecznego Urzędu Gminy. – Z uwagi na indywidualny charakter spotkań należy wcześniej umówić się na konkretną godzinę.

Numer telefonu do konsultanta Krystiana Margana to 786 102 022.

– W przypadku dużego zainteresowania tą formą pomocy zakładamy możliwość zorganizowania kolejnego dyżuru – dodaje Malinowska.

Sprawdź też:

Inicjatorem spotkań doradczych jest Stowarzyszenie Metropolia Poznań, które w ten sposób chce pomóc mieszkańcom w korzystaniu z programu „Czyste powietrze”. W ramach tego projektu można starać się o dofinansowanie: wymiany pieców i kotłów na paliwa stałe oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła; docieplenie przegród budynku; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej; instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), czy montaż wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła.

Naborem wniosków o dotację w ramach programu „Czyste powietrze” zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

To nie jedynie działania Metropolii Poznań, których celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza. Koordynuje ono także akcję rozmieszczania mierników jakości powietrza na terenie gmin, czy organizację zajęć edukacyjnych.

– Najważniejsza jest edukacja, szczególnie w szkołach, ucząc młodych, jakie konsekwencje i zagrożenia wiążą się ze smogiem, co każdy z nas może zrobić, by ograniczyć negatywne skutki tego zjawiska – uważa Marcin Wojtkowiak, wójt gminy Czerwonak. – Wspólnie z Metropolią Poznań organizujemy warsztaty antysmogowe. Mamy też program dofinansowania do wymiany pieców. Na ten cel przeznaczyliśmy w tegorocznym budżecie 150 tysięcy złotych.

Zobacz też:

Żeby przejść do kolejnych zdjęć, użyj strzałek na klawiaturze, przycisków po bokach zdjęcia lub przesuń fotografie palcami.Wszystkie zdjęcia pochodzą z fanpage'a „Terrible Real Estate Agent Photographs” na Facebooku.

Zobacz najgorsze mieszkania i domy na sprzedaż. To autentycz...

Najdziwniejsze nazwy ulic w Polsce. Chcielibyście na nich zamieszkać?

Sprawdź też:

Kary za smog dla kierowców. Policjanci kontrolowali auta zatruwające środowisko - zobacz wideo:

źródło: TVN24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski