Czerwone Gitary zagrały, aby lioni mogli pomóc dzieciom...

  Czerwone Gitary zagrały, aby lioni mogli pomóc dzieciom [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tego wieczoru Czerwone Gitary zagrały 27 swoich piosenek
  1/5
  przejdź do galerii

  Tego wieczoru Czerwone Gitary zagrały 27 swoich piosenek ©Jerzy Wujczak

  Czerwone Gitary były gwiazdą XXII balu charytatywnego Lions Clubu Poznań Pillory, jaki odbył się w sobotę w Meridianie.
  W sobotę już po raz dwudziesty drugi Lions Club Poznań Pillory zaprosił na bal charytatywny. Zgodnie z długoletnią tradycją odbył on się w hotelu Meridian. Gwiazdą wieczoru były Czerwone Gitary, a celem zebranie środków na pomoc dzieciom. Dzięki zebranym pieniądzom można będzie zakupić sprzęt dla Pracowni Badania Wad Wzroku wcześniaków, pomóc dzieciom z domów dziecka, w tym m.in. zakupić dla nich bilety do Teatru Muzycznego i Teatru Wielkiego.
  Każdy z gości wchodząc, otrzymał płytę, na której z jednej strony był front okładki pierwszego albumu Czerwonych Gitar, a z drugiej wypisane dokonania i cele LC Poznań Pillory. Oprócz tego każdy z gości otrzymywał śpiewnik zawierający piosenki wykonywane tego wieczoru, aby można było śpiewać razem z zespołem. Znalazło się w nim 27 piosenek .Od „Nie licz dni” poprzez „Kwiaty we włosach”, „Takie ładne oczy”, „Maturę” po nowsze jak „Senny szept” czy „Zawsze w tle”. Bawiono się też przy dźwiękach zespołu Gigant Orkiestra.

  Jak zwykle wiele emocji dostarczyła aukcja dzieł sztuki. Najpierw „pod młotek” poszły dwa obrazy będące ilustracjami do kalendarza wykonanego przez dzieci z prowadzonego przez siostry salezjanki Domu Wspomożycielki z Dobieszczyzny koło Żerkowa. Licytowano „Luty” i „Lipiec”. Pierwszy poszedł za 4000 zł, a drugi za 2500. Praca Stanisława Fijałkowskiego poszła za 5000. Tyle samo osiągnął obraz mieszkającego w Polsce Japończyka Koji Kamoji. Najwięcej bo 12000 złotych osiągnęła praca Tomasza Ciecierskiego. Obraz Jana Dobkowskiego poszedł za 6000 złotych, a za pracę Rosława Szaybo zapłacono 2500 zł.

  Dodajmy, że tego wieczoru prezydent LC Pillory Poznań Piotr Kaczmarek wręczył odznaki stulecia lionizmu czterem kolegom za to, że przyczynili się do powiększania liczebności ruchu. Odznakami uhonorowano Karol Działoszyńskiego, Andrzej Głowackiego, Jacka Nowaka i Roberta Zawłockiego.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo