Człowiek Roku 2016: Dzięki nim Amelka i Filip mają szansę na...

  Człowiek Roku 2016: Dzięki nim Amelka i Filip mają szansę na normalne życie

  Łukasz Cichy, A. Karbowniczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Angelika Wyka, Natalia Kledzik - dzięki nim udało się uzbierać 8 tys. zł na leczenie chorego chłopca. SMS o treści CZR.20
  1/5
  przejdź do galerii

  Angelika Wyka, Natalia Kledzik - dzięki nim udało się uzbierać 8 tys. zł na leczenie chorego chłopca. SMS o treści CZR.20 ©Archiwum prywatne

  Nominowani do Człowieka Roku to ludzie o ogromnym sercu, którzy w ciągu kilku minut potrafili zebrać pieniądze na leczenie chorych dzieci.
  - Nasza współpraca wyglądała tak: najpierw był pomysł, śmiech, pięć sekund na przemyślenie, a w końcu stwierdzenie „no dobra” i błyskawiczna realizacja - mówią Natalia Kledzik i Angelika Wyka (SMS o treści CZR.20) z chodzieskiej grupy biegowej PCH_RUN.

  Tu możecie POZNAĆ I ZAGŁOSOWAĆ na najlepszych z Wielkopolski


  To dzięki ich zaangażowaniu w ciągu zaledwie jednego dnia udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych na rzecz kilkuletniego Filipka - chłopca z zespołem Downa, sprzężoną z nim wadą serca oraz astmą oskrzelową. W zorganizowanym przez nie charytatywnym I Chodzieskim Biegu Mikołajkowym wzięło udział 200 osób. Kobiety swoją pasję - czyli bieganie - postanowiły wykorzystać w szczytnym celu, jakim jest pomoc innej osobie. I to im się udało!

  Same znalazły sponsorów i zadbały o szczegóły, dzięki którym impreza przyciągnęła nie tylko dużą rzeszę biegaczy, ale i kibiców.

  Tomasz Milewski i Adam Roszczak (SMS o treści CZR.20) to młodzi zdunowianie, którzy postanowili w roku 2016 zorganizować dwa duże eventy charytatywne dla Amelki Pastalskiej z Krotoszyna, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa w odcinku piersiowo-lędźwiowym, wodogłowiem i stopami końsko-szpotawymi.

  Dzięki organizacji imprez w krotoszyńskim klubie Browar oraz Zduny Summer Festival udało się zebrać potrzebne pieniądze na innowacyjne leczenie Amelki komórkami macierzystymi. Dzięki temu Amelka jest już po drugim podaniu komórek. Dzięki zabiegom obudzono małe nóżki i Amelka może chodzić.

  Współpraca: MRT  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo