Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Człowiek Roku 2016: Rzuć wszystko i zacznij pomagać

  Człowiek Roku 2016: Rzuć wszystko i zacznij pomagać

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Matylda Weiske Beszterda - założycielka Centrum Rozwoju Dziecka
  1/5
  przejdź do galerii

  Matylda Weiske Beszterda - założycielka Centrum Rozwoju Dziecka

  Społecznicy wkładają serce we wszystko co robią. Przekonują o tym na co dzień nasi kandydaci do tytułu Człowiek Roku: Agnieszka Gierłowska, Matylda Weiske Besztarda, Marzena Domeńska i Kamila Sidor.
  Wykonują różne zawody, mają różne pasje, różni ich wiek i wykształcenie. Wszystkich łączy bycie społecznikiem i nominacja do tytułu Człowiek Roku.

  Tu możecie POZNAĆ I ZAGŁOSOWAĆ na najlepszych z Wielkopolski


  Agnieszka Gierłowska ze Zdun jest nauczycielką i prezeską Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a przede wszystkim społecznikiem.
  W minionym roku przy współpracy z wieloma środowiskami zorganizowała liczne akcje dla dzieci i młodzieży, m.in.: kolonie dla dzieciaków, wsparła akcję „Tytka Charytatywna”, zorganizowała wigilię dla dzieci i członków TPZ.

  Podobnie o rozwój najmłodszych dba Matylda Weiske Beszterda - założycielka Centrum Rozwoju Dziecka. Na pierwszym miejscu stawia zawsze radość i zadowolenie dziecka, dlatego wszystkie zajęcia dodatkowe tworzy przede wszystkim z myślą o nich. Co roku z wielkim sercem angażuje się w akcję Szlachetna Paczka, by wspólnie z rodzicami podopiecznych CRD nieść pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

  Aktywizacją dzieci i młodzieży z terenów wiejskich zajmuje się także druhna OSP z Czarnego Sadu. Marzena Domańska nie dość, że prowadzi Klub Młodego Ratownika, to jeszcze prowadziła akcje charytatywne, m. in. akcję pomocową po spłonięciu jednego z domów w jej rodzinnym mieście. - Praca ta daje mi ogromną radość. Zachwyca mnie ich spontaniczność, umiejętność cieszenia się z drobiazgów i niespożyta energia- wyjaśnia Marzena Domeńska.

  O Kamili Sidor z Konina mówi się, że to społeczniczka z serca. Pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Koninie jako asystent rodziny. Od września 2015 jest Vice Prezesem Fundacji Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora. Mówi, że praca, w której pomaga innym, to praca jej marzeń.

  Współpraca: Łukasz Cichy, Beata Pieczyńska  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rzuć wszystko i pomagaj...

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  ...a za 30 lat ty będziesz wymagał pomocy. Jak sam sobie nie zapewnisz przyszłości.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo