Człowiek Roku jest tylko jeden. Kto nim zostanie tym razem?

Marta Danielewicz
Udostępnij:
Od 3 do 28 lutego potrwa głosowanie w drugim etapie plebiscytu na Człowiek Roku 2016. Głosować można w formie SMS na jednego z 50 kandydatów, którzy zdobyli największą liczbę głosów.

Z czego słynie Wielkopolska? Z dbałości o tradycje, gospodarności i pracowitości, z zielonych łąk i pól, pięknych lasów, ale przede wszystkim ze wspaniałych ludzi, którzy nas na co dzień otaczają. To im dedykowany jest plebiscyt „Głos Wielkopolskiego”, który zapoczątkowaliśmy kilka lat temu. Tradycyjnie już staramy się więc, wraz z tygodnikami lokalnymi, a przede wszystkim - naszymi czytelnikami, wyróżnić tych, którzy działają dla dobra regionu. Rozsławiają Wielkopolskę, tworzą w niej szkoły, przyjazne miejsca pracy, aktywizują mieszkańców.

Tu możecie POZNAĆ I ZAGŁOSOWAĆ na najlepszych z Wielkopolski

W ciągu tygodni trwania plebiscytu opisujemy więc biznesmenów, ludzi świata nauki i techniki, wybitne postaci, które rozsławiają nasz region w kraju, poza granicami Polski, a nawet Europy. To także społecznicy, którzy często działają na rzecz rozwoju regionu, poświęcając swój wolny czas, swoje prywatne pieniądze. W naszym plebiscycie udział biorą też bohaterowie, których czyny zapamięta cała Polska, ludzie z pasją, którzy tworzą, działają, rozwijają. Dla nich 2016 rok był rokiem udanym. Warto więc, swoimi głosami, podziękować im za to, co już zrobili i zmotywować do dalszych działań.

Głosowanie wojewódzkie (na pierwszą trójkę z głosowań lokalnych oraz nominowanych przez Kapitułę Plebiscytu spośród wszystkich kandydatów zgłoszonych do głosowań lokalnych) potrwa od 3 do 28 lutego 2017 roku do godziny 21.

Nagrodą główną jest najwyższe wyróżnienie - Tulipan Głosu Wielkopolskiego - wręczane tylko w wyjątkowych okazjach i tylko wyjątkowym ludziom.

Człowiek Roku jest tylko jeden. Kto nim zostanie tym razem?

Autorką projektu statuetki jest Marta Rzepińska. Projekt został wybrany w drodze konkursu zorganizowanego wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Pierwowzorem statuetki "Tulipana Głosu Wielkopolskiego" była specjalna odmiana tulipana, wyhodowana w 2015 r. w gospodarstwie Bogdana Królika w Chrzypsku Wielkim na 70. urodziny "Głosu Wielkopolskiego".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Wielkopolski