Duża konkurencja w branży fryzjersko-kosmetycznej sprawia, że znalezienie pracy w zawodzie fryzjera nie jest trudne. Nie wszystkie salony jednak stawiają na rozwój swoich pracowników. Jak znaleźć miejsce, które będzie w stanie w pełni wykorzystać potencjał pracownika? Podpowiadamy!

Z usług fryzjerskich regularnie korzysta ponad połowa Polek. Mimo to nadal wiele salonów fryzjerskich stoi w miejscu, nie rozwijając się oraz nie zapewniając swoim pracownikom podstawowych, okresowych szkoleń zawodowych. Wszystko to sprawia, że znalezienie dobrego fryzjera to duży wyczyn. Nie tylko dla klientek, ale również dla…salonów.

– Mimo, że rynek usług fryzjerskich się rozwija, to początkowa droga jest trudna. Małe, osiedlowe salony, w których zazwyczaj zaczynają młodzi ludzie swoją zawodową przygodę, bardziej przycinają im skrzydła, aniżeli uczą– tłumaczy Agnieszka Mackiewicz z poznańskiego salonu „Furora”. Patrząc na kilka aspektów łatwo można ocenić poziom salonu, który ma zostać potencjalnym miejscem pracy. Na co zwrócić uwagę?

#1 WYGLĄD SALONU

Zadbany i czysty salon to nie tylko przyjemnie spędzony czas przez klientki, ale również komfortowa praca dla fryzjera. Poukładane kosmetyki, schludne miejsce pracy oraz odpowiednie oświetlenie na pewno sprawią, że praca będzie przyjemna i bardziej efektywna.

#2 SZKOLENIA

Branża fryzjerska jest niezwykle dynamiczna. Nowe trendy, inspiracje, nowości kosmetyczne…To wszystko sprawia, że trzeba być na bieżąco. Niezwykle ważne jest także nieustanne rozwijanie swoich umiejętności. Dlatego każdy ceniony salon doszkala swoich pracowników regularnie.

#3 KOSMETYKI

Ważne są nie tylko umiejętności fryzjera, ale również to, na jakich kosmetykach pracuje. Dlatego zwróć uwagę, czy salon posługuje się produktami światowych marek. Świadczy to o świadomości szefostwa oraz dbałości o każdy detal.

#4 ATMOSFERA

Zgrany zespół jest niezwykle ważnym aspektem w pracy fryzjera. Dobra atmosfera pozwala na przyjemną pracę oraz udziela się klientom. Dobrze współpracująca ekipa to również niezwykła inspiracja i motywacja do nieustannego rozwoju.

Wybierając swoje przyszłe miejsce pracy warto porozmawiać również z właścicielem salonu o jego podejściu. – Dla nas praca to sztuka. Stawiamy na pasję, profesjonalizm i indywidualizm. Szkolimy się u najlepszych, ale też wymieniamy własnymi doświadczeniami. Często wspólnie pracujemy na klientach, bo ich zadowolona twarz jest dla nas największą motywacją. Jeśli masz talent i chcesz się rozwijać, dołącz do naszego zespołu – zachęca Aldona Owsian z salonu Furora.

Szukasz pracy jako fryzjer? Sprawdź, jak wygląda praca w poznańskim salonie Furora.