Cztery medale młodych poznanianek na mistrzostwach Polski w gimnastyce artystycznej

LUMAR
Jagoda Buczkowska z MKS Dąbrówka.
Jagoda Buczkowska z MKS Dąbrówka. FOT. GT FOTO
Jagoda Buczkowska z MKS Dąbrówka Poznań zdobyła trzy medale indywidualnych mistrzostw Polski juniorek w gimnastyce artystycznej, które odbyły się w Giżycku, 15-letnia poznanianka wywalczyła złoto w finale układu z maczugami, srebro w finale układu z obręczą i brązowy krążek w wieloboju.

Bardzo dobrze w Giżycku spisała się też Sonia Pijanowska. Reprezentantka poznańskiego Energetyka zdobyła brązowy medal w finale układu ze wstążką.

W Giżycku rywalizowało 55 zawodniczek z 18 klubów. We współzawodnictwie województw Wielkpolska zajęła drugie miejsce.

Jagoda Buczkowska jest uczennicą 25 Gimnazjum w Poznaniu. Jej trenerami są Wiesława Kniat i Magdalena Gienieczko, a choreografem Wiesław Kościelak. Natomiast Sonia Pijanowska trenuje pod okiem trener Lucyny Dyszkiewicz i choreografa Lucyny Kościelak.

W najbliższą sobotę od godziny 11 do 18 w Hali Gier Sportowych CityZen przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu odbędzie się dziewiąty międzynarodowy turniej w gimnastyce artystycznej Poznań'2012. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartuje ponad 80 zawodniczek.