Cztery medale poznańskich kickbokserów

Maciej Łosiak
Kolejny, bardzo dobry występ w tym roku zanotowali reprezentanci sekcji Our Team, startujący w barwach KS Czerwony Smok Poznań. Zdobyli oni cztery medale. W podwarszawskim Tarczynie rozgrywano międzynarodowe mistrzostwa Mazowsza - Mazovia Open w kickboxingu wersji semi i light contact. W rywalizacji udział wzięło 470 sportowców z 70 klubów (8 reprezentacji narodowych).

Poznań w formule light contact reprezentowali zawodnicy sekcji Our Team - juniorzy Bartosz Kowalski kat. - 74 kg, Michał Ciach kat. - 79kg, Damian Kaczała kat. - 79kg oraz seniorzy Bożydar Rozmiarek kat. - 63kg, Norbert Jakób kat.- 69kg, Mateusz Kwiatkowski kat. - 94kg. Podopieczni Łukasza Smoliń-skiego po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając w Tarczynie 4 medale - złoty i 3 srebrne.

Wśród seniorów w wersji light contact zwyciężył Mateusz Kwiatkowski, nie dając najmniejszych szans rywalom. Junior rywalizujący w najstarszej kategorii wiekowej (istnieje, taka możliwość, jeśli zawodnik jest juniorem, a "rocznikowo" ma skończone 18 lat) - Michał Ciach po dwóch zwycięskich walkach zdobył srebrny medal light contact, pokonując między innymi mistrza Austrii.

Pierwszy medal w karierze - także srebrny - wywalczył Damian Kaczała, który w pięknym stylu dwukrotnie zwyciężył w gronie juniorów w kategorii półciężkiej - light contact. Czwarty - srebrny krążek przypadł ponownie Kwiatkowskiemu.

Pozostali sportowcy - Jakób, Kowalski, Rozmiarek musieli przełknąć gorycz porażki, choć zdaniem obserwatorów werdykty budziły sporo zastrzeżeń. - Cieszymy się z dobrego występu, w tym roku wywalczyliśmy już 19 medali - 1 mistrzostw Europy, 5 Polski, 5 Wielkopolski, 2 otwartych mistrzostw Gdańska, 1 Pucharu Pomorza, 1 akademickich mistrzostw Polski. Teraz kolekcja powiększyła się o krążki turnieju międzynarodowego i tym samym udowodniliśmy, że wcześniejsze sukcesy nie były dziełem przypadku - podkreśla Łukasz Smoliński.

Niestety w turnieju nie mogli uczestniczyć kontuzjowani: Mateusz Kozka i Jakub Smoliński. Michał Ciach, Bartosz Kowalski, Mateusz Kwiatkowski, Jakub Smoliński to zawodnicy, którzy kilkakrotnie zdobywali medale w 2009 roku, ale tacy kickbokserzy jak Damian Kaczała, Mateusz Kozka, Krzysztof Zabacki, Piotr Iciek, Norbert Jakób, Bożydar Rozmiarek czy Łukasz Kapral również zasługują na słowa uznania, gdyż ich postawa w ringu była bardzo dobra.
Treningi sekcji Our Team odbywają się na osiedlu Powstań Narodowych 33 w sali siłowni Coolturysta. Nabór do grup kickboxingu trwa przez cały rok, wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt 0601 822 028.