Czwarte zwycięstwo Polaków na Pucharze Świata Japonii. W meczu z Włochami nasi siatkarze nie stracili seta, bo nie mieli słabych ogniw

Aleksander Śliwka był jednym z bohaterów niedzielnego meczu z Włochami
Aleksander Śliwka był jednym z bohaterów niedzielnego meczu z Włochami brak
Polscy siatkarze odnieśli czwarte zwycięstwo w piątym meczu na turnieju Pucharu Świata w Japonii. Drużyna Vitala Heynena tym razem rozbiła osłabionych kadrowo Włochów 3:0. Mimo że rywale przywieźli na PŚ drugi garnitur, można uznać, że było to najlepsze spotkanie biało-czerwonych. W środę gramy z Rosją (początek pojedynku o godz. 8, relacja w TVP Sport i Polsacie Sport) i nadal bijemy się o historyczną, bo pierwszą wygraną w całej imprezie.

W pierwszych dwóch setach nasi siatkarze zdemolowali reprezentację Italii. W grze naszej drużyny nie było słabych ogniw, a wszystko zaczynało się od dobrego przyjęcia. Niemal na pełnym etacie pracował tym razem rozgrywający Marcin Komenda i trzeba przyznać, że ze swojego zadania wywiązał się wzorowo. Obsługiwał wszystkich kolegów z należytą precyzją i wyczuciem. Największy użytek z jego zagrań robił przyjmujący Aleksander Śliwka.

Włosi przeciwstawili się Polakom dopiero w trzeciej partii, bo doprowadzili do stanu 19:19. Końcówka jednak należała już do biało-czerwonych, którzy włączyli piąty bieg i po atakach Wilfredo Leona i Bartosza Kurka przypieczętowali wygraną nad zawsze groźnymi Włochami.

Polscy siatkarze wciąż liczą się w walce o końcowy triumf w japońskim turnieju, ale po przegranej z USA 1:3 nie mogą już sobie pozwolić na kolejną porażkę.

Włochy - Polska 0:3 (18:25, 18:25, 22:25)