Jacek Czaplewski
Liga angielska. Jan Bednarek zdobył swoją czwartą bramkę w 111 występie w Premier League. Obrońca trafił na 1:0 w meczu Southampton z Leicester City.

W środę odbyły się kolejne mecze 14. kolejki. Bednarek dał prowadzenie w 3 minucie. Po rzucie rożnym dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i z bliska wpakował ją do siatki:

To pierwszy gol Bednarka w tym sezonie, ale czwarty we wszystkich spotkaniach Premier League. Wcześniej 25-latek trafił Chelsea, Wolverhampton i Manchester United. Wszystkie te mecze skończyły się porażką 2:3.

Dziś polskich akcentów na angielskich boiskach było znacznie więcej. Łukasz Fabiański zagrał przeciw Jakubowi Moderowi w meczu West Ham - Brighton, a Matty Cash wybiegł z Aston Villą na domowy mecz z Manchesterem City.

W 14 minucie z powodu zatrzymania akcji serca u kibica Watfordu mecz z Chelsea został przerwany. Na szczęście pomoc medyków (m.in. ze sztabu Chelsea) przyszła na czas, a grę na boisku udało się wznowić po około dwóch kwadransach. - Dziękujemy personelowi medycznemu, zawodnikom i kibicom za szybką reakcję - napisał Watford w mediach społecznościowych.

Southampton - Leicester City 2:2 (2:1)
Bramki: Bednarek 3', Adams 34' - Evans 22', Maddison 49'

West Ham - Brighton 1:1 (1:0)
Bramki: Soucek 5' - Maupay 89'

Watford - Chelsea 1:2 (1:1)
Bramki: Dennis 43' - Mount 30', Ziyech 73'

Aston Villa - Manchester City 1:2 (0:1)
Bramki: Watkins 47' - Dias 27', B. Silva 43'