Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy Poznań będzie kolejnym polskim miastem, które podpisze Kartę LGBT+? Chce tego stowarzyszenie Grupa Stonewall

MIKO
Tęczowe flagi wywieszone przed jedną z parad równości w Poznaniu.
Tęczowe flagi wywieszone przed jedną z parad równości w Poznaniu. Grzegorz Dembinski
Stowarzyszenie Grupa Stonewall wysłało do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka list, w którym proponuje wprowadzenie poznańskiej Karty LGBT+.

W liście przedstawiono propozycje rozwiązań odpowiadających na potrzeby gejów, lesbijek, osób transpłciowych i biseksualnych. Wśród zawartych w liście propozycji znalazły się m.in.: opracowanie miejskiego systemu interwencyjnego dla osób LGBT+ zagrożonych bezdomnością, stworzenie centrum kulturowo-społecznościowego, a także system monitorowania i raportowania przestępstw i incydentów motywowanych homofobią oraz transfobią. Grupa Stonewall proponuje również rzetelną edukację antydyskryminacyjną w szkołach oraz przeszkolenie tzw. „Latarników” – osób przygotowanych do pomocy uczniom i uczennicom LGBT+ oraz pracy z kadrą pedagogiczną w swojej szkole.

Sprawdź też: MATURA 2019: MATEMATYKA PODSTAWA - ODPOWIEDZI i ARKUSZE Z ZADANIAMI CKE. Sprawdź klucz rozwiązań zadań

- Poznań ma już swoje sukcesy w działaniach na rzecz społeczności LGBT+, dlatego nie ma potrzeby, by zaczynać od zera. Miasto ma swój program zajęć antydyskryminacyjnych w szkołach, prezydent Jaśkowiak podpisał już Kartę Różnorodności i regularnie pojawia się na organizowanym przez nas marszu równości. Czujemy, że miasto jest naszym sojusznikiem, dlatego to idealny moment, aby pójść o krok dalej – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Projekt poznańskiej Karty LGBT+ opiera się na dokumencie podpisanym w Warszawie przez Rafała Trzaskowskiego, został jednak dostosowany do potrzeb społeczności LGBT+ w Poznaniu.

Grupa Stonewall pisze w liście m.in.: "Wśród ponad 670 000 osób przebywających w Poznaniu nawet 67 000 należy do społeczności LGBT+. Mieszkamy tu, płacimy podatki, zakładamy rodziny i, tak jak wszyscy obywatele i obywatelki, dążymy do osiągnięcia osobiście pojmowanego szczęścia. Nie wszyscy urodziliśmy się w Poznaniu, wiele z nas podjęło decyzję o przeprowadzce tutaj w poszukiwaniu bezpieczeństwa i akceptacji, których najłatwiej szukać w dużych miastach".

Nie wszystkie tęczowe flagi, które przez jeden dzień wisiały na tramwajach MPK Poznań, wróciły do Grupy Stonewall. Co się z nimi stało?Czytaj dalej --->

MPK Poznań: Co się stało z tęczowymi flagami z tramwajów? Gr...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski