Czy warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną w województwie wielkopolskim?

Materiał informacyjny Vosti
Fotowoltaika wciąż bije rekordy popularności wśród osób zainteresowanych inwestycją w systemy do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Czy jednak montaż instalacji fotowoltaicznej jest w dalszym ciągu opłacalny jak kilka lat temu? Czy w województwie wielkopolskim warto decydować się na zakup paneli PV? Jeśli tak, to z kim warto współpracować?

Na te pytania odpowiemy w poniższym materiale. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z informacjami dot. opłacalności instalacji PV, które przygotowaliśmy na podstawie własnych doświadczeń. Sprawdź, co do powiedzenia ma zespół specjalistów Vosti i jakie są prognozy na przyszłość fotowoltaiki.

Czy warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

Chcesz zoptymalizować rachunki za energię elektryczną do minimum? Jest to pytanie retoryczne, ponieważ prawdopodobnie każdy z nas chciałby znaleźć sposób, który pozwoli mu ograniczyć ilość kosztów codziennego życia. Fotowoltaika jest jednym z takich rozwiązań, gdyż umożliwia ona samodzielną produkcję prądu ze źródeł odnawialnych. Odpowiedź na pytanie postawione w nagłówku brzmi: Tak. Jest to opłacalna inwestycja – zwłaszcza w kontekście wieloletniej eksploatacji.

Zastanawiasz się nad tym, czy Twój obiekt spełnia kryteria umożliwiające montaż fotowoltaiki? Województwo wielkopolskie to region, w którym aktywnie działa Poznański oddział Vosti. Na stronie znajdziesz wszystkie dane kontaktowe i pełny zakres współpracy. Skontaktuj się z zespołem Vosti i umów wizytę doradcy, który na podstawie szczegółowych analiz wykona audyt techniczny i oceni możliwości danej nieruchomości. Dzięki temu otrzymasz spersonalizowaną ofertę, która zostanie dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości.

*

Skorzystaj z dofinansowań i ulg

Największą obiekcją potencjalnych inwestorów jest koszt zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Często wynosi on od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście do dyspozycji mamy wiele programów dofinansowań, do których należy m.in. dotacja Mój Prąd. Jest to najpopularniejszych program wsparcia inwestorów, dlatego chcąc skorzystać z dostępnych środków, warto od razu po podjęciu decyzji i montażu instalacji, przejść do procesu składania wniosku. Współpracując z Vosti nie musisz obawiać się skomplikowanych formalności i zawiłości związanych z dokumentami. Specjaliści Vosti zajmują się tym w imieniu potencjalnego inwestora.

*

Co po zmianach w najbliższym czasie?

Już wiadomo, że rok 2022 przyniesie zmiany w formie rozliczenia prosumentów z energii oddawanej do sieci. W tej chwili działa to na zasadzie magazynu energii, gdzie użytkownicy fotowoltaiki generujący nadwyżki prądu, mogą w późniejszym czasie odebrać 70-80% ich rzeczywistej wartości. Była to dotychczas bardzo korzystna forma rozliczenia ze względu na warunki atmosferyczne i zmienne pory roku. Projekt zmian zakłada ew. proces sprzedaży/zakupu prądu, co w wielu przypadkach może być nieco mniej korzystne finansowo dla samych prosumentów.

Jak widać, nie warto zwlekać z inwestycją w panele fotowoltaiczne. Osoby, które zdecydują się na inwestycję i montaż przed wprowadzeniem nowych regulacji, skorzystają jeszcze na obecnym stanie. Skontaktuj się z Vosti i zobacz, że fotowoltaika to nasza przyszłość.

*

Fotowoltaika z Vosti w Poznaniu

Sam montaż instalacji domowej to najczęściej 1-2 dni robocze. Przed montażem wykonujemy projekt techniczny, analizując indywidualnie każdą instalację oraz kompletując i dostarczając wszystkie niezbędne podzespoły. To nie koniec naszej pracy – po montażu przygotowujemy i wysyłamy indywidualne zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego, a także zgłaszamy naszych klientów do programu “Mój Prąd”.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferowanych możliwości? Przejdź na stronę Vosti, gdzie znajdziesz wszystkie najistotniejsze szczegóły dotyczące współpracy z doświadczonymi specjalistami na terenie województwa wielkopolskiego lub innych częściach kraju. Przekonaj się na własne oczy, że nie musisz wcale obawiać się formalności lub kwestii technicznych. Z Vosti wszystko jest o wiele prostsze. Zapraszamy na stronę internetową: https://vosti.pl/

Dodaj ogłoszenie