reklama

Czytelnicy zgłaszają nowych kandydatów na Wzloty i Upadki 2009

Łukasz Cieśla
Ryszard Grobelny został nominowany do kategorii
Są kolejne kandydatury w naszym plebiscycie na "Wielkopolskie Wzloty i Upadki 2009 roku". Zgłaszają je nasi czytelnicy za pośrednictwem internetu, telefonicznie oraz tradycyjną pocztą.

I tak, do grona kandydatów na "Upadek" mamy dopisać między innymi prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Jak tłumaczyli autorzy zgłoszeń, "przynosi wstyd naszemu miastu przez swoje matactwa i procesy sądowe". Z drugiej jednak strony jeden z internautów chciał wyróżniania biura promocji miasta Poznania, "bo wreszcie widać miasto na zewnątrz". Przypominamy jednak, że zgłaszać należy konkretne osoby.

Dlatego do grona "Upadków 2009" śmiało można dopisać Michała Karalusa, starostę pleszewskiego. W tym przypadku konkretnie bowiem wskazano nazwisko kandydata. Jak napisał ironicznie jeden z internautów, Karalus "kulom się nie kłaniał, ale SB i owszem". Chodzi o to, że IPN ogłosił, iż w okresie PRL został zarejestrowany jako TW. Starosta uznał tamten komunikat za niesmaczny żart.

Do tej samej kategorii kibice zgłosili Jerzego Ciechanowskiego, prezesa Hydrobudowy Polska, wykonawcy stadionu miejskiego w Poznaniu. W uzasadnieniu napisano, że "obiecywał przekazanie murawy stadionu piłkarzom w dniu 21.11.09 r. zakończenie robót "mokrych" żelbetowych do ko-ńca br. i całość prac do 30.06.2010r. Na obiecankach sie skończyło".

Kontrowersje wśród naszych czytelników wzbudziło natomiast zaliczenie przez nas do grona "Upadków" Adama Szejnfelda z PO. Uznaliśmy, że po dymisji z rządu wywołanej aferą hazardową, jego kariera polityczna znalazła się na zakręcie. Czytelnicy, którzy telefonowali do naszej redakcji, twierdzili jednak, że poseł zrobił wiele dobrego dla ziemi pilskiej. Jedna z czytelniczek popłakała się nawet mówiąc o pośle Szejnfeldzie.

Wśród kandydatów do "Wzlotów" pojawił się Grzegorz Bielawski, bo "na uwagę zasługuje to, co zrobił wobec dramatu koni ze stadniny w Prądzewie koło Łęczycy". Na kolejne typy czekamy do 10 grudnia. Później, biorąc pod uwagę wspólne propozycje, zagłosujemy na zwycięzców obu kategorii. Więcej informacji w internecie na www.gloswielkopolski.pl

W naszym plebiscycie, wspólnie z Czytelnikami, chcemy wybrać osoby, których sukcesy lub porażki były w minionym roku szczególnie spektakularne. Swoje typy, wraz z krótkim uzasadnieniem wpisujcie do komentarzy. Oto nasze propozycje do Wielkopolskich Wzlotów i Upadków:

Wzloty
Lech Banach, dyrektor zoo w Poznaniu, który "załatwił" miastu słonie. Słoniarnia stała się wielką atrakcją.

Ks. Robert Korbik, to głównie jego starania sprawiły, że po kilku latach lobbingu, Europejskie Spotkanie Młodych trafiło do Poznania. Na przełomie 2009/2010 roku będzie o nas głośno w całej Europie.

Andrzej Maleszka, ubiegłoroczna nagroda Emmy umożliwiła mu w tym roku nakręcenie pełnometrażowego "Magicznego Drzewa", jednego z najlepszych polskich filmów fabularnych dla najmłodszej widowni. Dowodem kolejna nagroda - tym razem na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Chicago.

Arkadiusz Nowakowski i Patryk Kraśniewski, autorzy niezwykłego i wizjonerskiego pokazu audiowizualnego, który podczas Nocy Muzeów ożywił światłem i dźwiękiem poznańską Bibliotekę Raczyńskich.

Danuta Słomczyńska, autorka wystawy "My Berlińczycy / Wir Berliner", pokazującej losy Polaków, w tym wielu Wielkopolan, w stolicy Niemiec na przestrzeni ostatnich 200 lat. Dwuletnią pracę uwieńczyła najbardziej prestiżową światową nagrodą dla projektantów Red Dot Design Award.

Marcin Witkowski, w wieku 33 lat doprowadził swoje podopieczne Julię Michalską i Magdalenę Fularczyk do pierwszego złotego medalu w polskim kobiecym wioślarstwie na MŚ.

Szymon Ziółkowski, jedyny złoty medalista igrzysk z Wielkopolski, przez ostatnie cztery lata walczył o powrót do wielkiej formy. W sierpniu na MŚ zdobył srebro w rzucie młotem i pokazał, że wciąż jest silnym mentalnie i fizycznie mężczyzną.

Upadki
Ryszard Dembiński i Michał Prymas ze spółki Euro 2012 Poznań, nadzorującej przebudowę Stadionu Miejskiego. Wystąpili w głównych rolach serialu o obietnicach bez pokrycia i scenach mrożących krew w żyłach. Termin powrotu piłkarzy na stadion przesuwano kilka razy, a wciąż nie ma pewności, czy w marcu kibice znów nie pojadą... do Wronek. Informacje o podnoszeniu kratownic i grząskim gruncie wzbudzały w mieszkańcach strach i politowanie.

Jan Grabkowski, starosta największego powiatu w Polsce. Organizuje imprezy w urzędzie za pieniądze firm, które wygrywają przetargi. Zapytany o to, ukrywał informacje i straszył prokuraturą.

Jacek Grabowski, skazany za nieprawidłowości finansowe burmistrz Szamotuł. Nie chciał oddać stanowiska. Wzór "antyurzędnika".

Paweł Nejman, były już komendant policji w Gnieźnie. Stracił stanowisko po próbie samobójczej jednego z funkcjonariuszy. Policjanci oskarżali go o mobbing i zastraszanie. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić, czy faktycznie w Gnieźnie dochodziło do mobbingu. W policji rozgorzała dyskusja o wprowadzeniu w tej zhierarchizowanej formacji przepisów antymobbingowych.

Zbigniew Rusak, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Zaproponował wprowadzenia stref komunikacyjnych, dzielących pasażerów na lepszych (poznaniaków) i gorszych (spoza miasta). Na nominację zasługuje też pomysł zastąpienia biletu 15-minutowego krótszym kosztującym... tyle samo.

Anna Świderska, do niedawna dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zwolniona za rasistowską tyradę pod adresem tancerza Polskiego Teatru Tańca. Wspólny projekt obu instytucji miał być wizytówką Poznania otwartego na świat, ale za sprawą zakulisowego skandalu stał się symbolem zupełnie innym...

Leszek Wojtasiak, jeden z wielu samorządowców, którzy znaleźli się na liście TW ogłoszonej przez IPN, ale chyba jedyny, który swojego przeciwnika politycznego za krytyczne opinie podał do sądu. Polityk PO bawił się również w cenzora. Wstrzymał emisję audycji radiowej, bo jego zdaniem ośmieszała sejmik wojewódzki.

Do 10 grudnia czekamy na następne kandydatury w naszym plebiscycie
Zgłaszanie kandydatur to pierwszy etap naszego plebiscytu "Wielkopolskie Wzloty i Upadki".

Na propozycje czekamy do 10 grudnia, czyli przez tydzień. Można zgłaszać jedynie konkretne osoby, a nie instytucje czy firmy. Do każdej z kandydatur należy dodać krótkie uzasadnienie i wskazać, dlaczego należy jej się miano Wielkopolskiego Wzlotu bądź Upadku.

Kandydatury można zgłaszać na kilka sposobów:
- w internecie na stronie www.poznan.naszemiasto.pl i gloswielkopolski.pl,
- mailowo na adres l.ciesla@glos.com lub t.cylka@glos.com, w temacie proszę wpisać "Plebiscyt"
- telefonicznie do działu łączności z czytelnikami, nr tel. 061 860 60 01. Jeśli nikt nie odbierze, należy nagrać zgłoszenie na automatyczną sekretarkę.
- na adres redakcji "Polski Głosu Wielkopolskiego", ul. Grunwaldzka 19, 60-782 Poznań, z dopiskiem Plebiscyt "Wielkopolskie Wzloty i Upadki"

Po 10 grudnia ze zgłoszonych kandydatur powstanie lista, z której, poprzez głosowanie, wybierzemy wspólnie zwycięzców plebiscytu.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 28

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
OBYWATEL

Naszym kandydatem jest Lech Mergler,którego działania POZNANIACY śledzą od
dwóch lat z dużym zainteresowaniem. Prezes Stowarzysznie MY POZNANIACY/strona inernetowa/ zgromadził wokół siebie grupę ludzi,między innymi świetnych ekspertow w różnych dziedzinach,którzy czują się odpowiedzialni za losy Poznania. Jego fachowe opinie, artykuły budzą nasze nadzieje na lepsze jutro NASZEGO,okrutnie dewastowanego miasta.Gratulacje!!oż

K
Krzychu z Wildy

Od wielu lat obserwujemy działania TROPICIELA afer w Urzędzie Miasta Pana Klamyckiego. Jego działalność jest nagłaśniania w mediach i wielokrotnie przyczynia się do ujawnienia bezprawnych działań Grobelnego,który naraża Poznaniaków na ogromne straty finansowe. Dlaczego jego wiadomości nie wykorzystują organy ścigania?Często piszą o tym dziennikarze Głosu. Dzięki. pozostanie.S

P
Poznaniak

Bezapelacyjne zwycięstwo Grobelnego- Wstyd Roku ,Poruta Roku- przymiotnik obojętny. Za destrukcję,gnębienie Poznania i determinację w niszczeniu obiektów sportowych i terenów zieleni.

L
Ludmiła

z tym ze ten syn kierowniczki baru mlecznego ożeniony z córką ubeka typowy cham dorobkiewicz miernota dyletant i parweniusz upadł już jako szef komisji przetargowej która zakupiła dla poznania tatry...o kulczyk parku i innych malwersacjach wartych 7 miliardów złotych nie pomne.

R
RATAJAN

Tradycyjnie UPADKIEM POZNANIA należy określić rządy Grobelnego. Podobny tytuł CZLOWIEKA WSTYDU otrzymał w roku ubiegłym od czytelników Głosu.
Zwykły obywatel nie zdaje sobie sprawy ze strat dla miasta i jego mieszkańców przynoszą dalsze rządy tego kacyka. BANKRUCTWO Poznania już bliskie!!Pełen zestaw dokonań Grobelnego w Prokuraturach i Sądach!Czekamy!

O
Obiektywny

Dzięki dziennikarzom Głosu/DZIEKUJEMY!!/czerpiemy wiedzę o naszych przywódcach. Utrzymywanie na stołkach 6 burmistrzów oskarżonych o współpracę i 2 V-ce Marszałków Województwa nie przynosi chluby Poznaniowi i Wielkopolsce. Czy nadejdzie moment rezygnacji tych "panów" z zajmowanych stanowisk. Jak długo można żyć w takim upodleniu?Protestujmy!!!
Jaki jest to wzorzec dla OBYWATELI.

M
Michał

Może być prezes Ławicy do upadku. Dwa lata temu zapewniał, ze już nawet mysz sie nie prześliźnie po ataku grafficiarzy i co? Facet z atrapą broni wlazł i straszył.

z
zyga

Peszko. Bohater niemal każdej akcji Lecha. ten sezon jest jego. Wzlataj orle wzlataj

p
portowiec

Wiatrowski zwany prezesem. Na ławicy koszmar goni koszmar a manipulacje wynikami kolejne manipulacje. Co chwwilę czytamy w Głosie o kolejnych ssukcesach Ławicy. Spójrzmy na dane ogólnopolskie. Na którym miejscu plasuje się Ławica? Śmiech na sali.

m
meggi

Koncert dla zieemi - świetna inicjatywa i nareszcie gwaizdy w Poznaniu. Wzlot

a
aaa

To jakaś bzdura. Najprosciej jest uderzyć w Grobelnego. Wymyslcie może kogoś na jego miejsce. Oceni go historia i myślę, ze nie bedzie to zła ocena.

j
jamal

Witold Tomczak - za absencje w sądach, za ucieczkę przezd prokuratoraami i to nie tylko w sprawie papieża. Za tchórzostwo.

T
Teodor

"Zbigniew Rusak, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Zaproponował wprowadzenia stref komunikacyjnych, dzielących pasażerów na lepszych (poznaniaków) i gorszych (spoza miasta)."

To akurat bardzo dobry pomysł. Niby dlaczego mieszkańcy innych gmin mają korzystać z takich samych stawek za transport co Poznaniacy, skoro do tego transportu DOPŁACAJĄ tylko Poznaniacy - podatnicy naszego miasta? To z podatków POZNANIAKÓW utrzymywane jest MPK, z budżetu miasta idą dopłaty do MPK i to my musimy przez to rezygnować z inwestycji, a nie podpoznańskie gminy.

W
Widukind

ten Izraelczyk zachował się podle w domu gospodarza a gospodarz zamiast go wyprosić z domu to go sklął choć nie musiał . A więc pokażcie Redakcjo że nie boicie się Salonu !

W
Widukind

upieram się ża Wzloty to głównie pani Anna Świderska za utarcie nosa ubermenschowi z Izraela. Jeśli nie doceniacie tego faktu to znaczy że uprawiacie antypolonizm ; i to ze strachu przed Salonem i Układem,

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3