Dacia Sandero Stepway – najlepszy prezent nie tylko na Dzień Kobiet!

Materiał informacyjny "PIELUSZYŃSKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Czy Dzień Kobiet musi trwać tylko jeden dzień? Tylko jeden dzień z sympatycznym prezentem i kwiatkiem? Nie musi! Jeśli tym prezentem jest wygodna, bardzo łatwa w obsłudze, nowoczesna i – co bardzo ważne – w bardzo korzystnej cenie, nowa Dacia Sandero Stepway!

Znawcy samochodów nazywają nowego Sandero Stepway kwintesencją stylowego crossovera, bo ma atrakcyjną sylwetkę, podkreślaną dynamicznym przodem, obręczami kół, dużym prześwitem i wyrazistymi osłonami podwozia. Ale ten samochód nie musi wcale być odbierany jako ulubiony rumak pewnych siebie młodych i czujących się młodo kierowców - choć niewątpliwie także i na to zasługuje. Nowa Dacia Sandero zdobywa sobie bowiem grono zwolenniczek, udowadniających, że kobieta za kółkiem nie musi być kojarzona z różowymi samochodami o niewielkich gabarytach…

- To naprawdę bardzo fajny samochód, który budzi zaufanie nie tylko parametrami bezpieczeństwa – mówi Weronika Szczepaniak z firmy Pieluszyńska Sp. z o.o. znanego dealera Renault i Dacii. - Panie zwracają uwagę na bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach, co ma znaczenie przy wyprzedzaniu i przy parkowaniu, na niezły silnik, który sprawia, że samochód z dobrą kierującą nie musi otwierać korków na trasie, na przestronne wnętrze i... atrakcyjne udogodnienia dla pań wracających z zakupów!

Nowa Dacia już na dzień dobry może wywołać sympatię dwoma kolorami w nowych odcieniach, zdobywającymi popularność: niebieskim i pomarańczowym. Pierwszy uspokaja, drugi symbolizuje radość, pewność siebie, także stabilność, jest połączeniem żółtego – radości i czerwonego – determinacji. To pierwszy punkt dla Sandero. Drugi – to wizytówka nowych modeli Dacii, czyli nie dające się z niczym pomylić, charakterystyczne LED-owe światła, w nowym Sandero układające się w kształcie poziomo położonej litery Y. Dobrze komponują się z masywną, ale nie za dużą sylwetką samochodu. Trzeci punkt panie przyznają za wygodne wejście do auta i pierwsze wrażenie: system bezkluczykowy, wygodne fotele i porządne materiały wykończeniowe o charakterystycznej fakturze, a do tego haczyk na torebkę! W drzwiach zmieszczono powiększone schowki, które mogą przydać się zwłaszcza w czasie podróży.

- My kobiety lubimy estetyczne detale, najlepiej takie, które i dobrze wyglądają i są praktyczne – podkreśla Weronika Szczepaniak. - Znajdziemy je właśnie w Dacii Sandero Stepway...

Należy do nich zatem spory – ale nie zasłaniający widoczności tablet multimedialny na środku przedniego panelu, obsługiwany w intuicyjny sposób, który pozwoli wybrać ulubioną stację radiową czy planowaną trasę. On właśnie zbiera dużo pochwał nie tylko od pań – nie wymaga kombinowania, zgadywania, za to zapewnia bardzo łatwą obsługę! Poniżej tabletu jest też niezła kieszeń na smartfona? z dostępną w samochodzie ładowarką indukcyjną.

Także w czasie jazdy nasza Dacia daje się polubić: przedni panel jest tak załamany i ukształtowany, by kierowca miał go na oku pod optymalnym dla siebie kątem. Jednocześnie pasażerowie mają dużo miejsca, nawet z tyłu, co porównywane jest z większym, bardzo dobrze sprzedającym się Dusterem. Nic dziwnego, bo samochód zbudowany jest na płycie podłogowej najnowszego Clio.

A skoro mowa o wolnym miejscu, to bagażnik o pojemności 328 dm3 pomieści duże zakupy, lub bagaże w czasie wakacyjnych wyjazdów.. I tu także znajdziemy elementy ułatwiające lokowanie toreb, m.in. cztery haczyki na torby z zakupami!

Samochód ma dla nas także niespodziankę, gdyby trzeba było skorzystać z bagażnika dachowego: relingi dachowe mogą zamienić się w poprzeczki dachowe, po zwolnieniu kluczykiem łatwo dostępnych śrub blokujących i przesunięciu elementów relingów pod kątem 90 stopni na zawiasach, poprzecznie do osi samochodu! To sprawdzone rozwiązanie z Renaulta Kangoo i dobrze, że trafiło na pokład Sandero Stepway.

W czasie jazdy mamy do dyspozycji system zapobiegający kolizjom, przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera cofania bardzo chwalone przez panie. Czyli – kolejny plus nowej Dacii Sandero Stepway! Wyposażenie uzupełnione jest też przez czujnik zmierzchu, czujnik deszczu i automatyczne przełączanie świateł z dziennych na światła mijania.

Samochód proponowany jest w czterech wersjach silnikowych – trzech benzynowych i jednej benzynowo – gazowej. Nie ma za to wariantu z silnikiem Diesla. Silniki mają pojemność skokową 999 ccm, wtrysk wielopunktowy, a każda z wersji spełnia wymagania normy emisji spalin Euro 6. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym w zależności od wersji wynosi od 4,7 do 5,6 l / 100 km. Tu ciekawostka – w wersji z LPG komputer pokładowy samochodu wskazuje automatyczne zużycie gazu i osobno – benzyny. Tego w Daciach dotąd nie było, ale marka szybko odpowiedziała na sygnały ze strony kierowców.

Nowa Dacia Sandero Stepway jest już w sprzedaży – salon Spółki Pieluszyńska w Suchym Lesie zaprasza nie tylko z okazji Dnia Kobiet. Warto przyjechać, obejrzeć, przetestować i… zamówić! Obecnie premierowe egzemplarze dostępne są w wersji z silnikiem benzynowym i benzyna plus LPG ze skrzynią ręczną sześciobiegową, niebawem dostępne będą też samochody ze skrzynią automatyczną.

Dodaj ogłoszenie