DanceLab - debiut nowego zespołu tańca współczesnego

  Stefan Drajewski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kilka miesięcy temu powstał nowy zespół tańca DanceLab. Założyły go byłe tancerki Polskiego Teatru Tańca: Małgorzata Mielech i Zofia Jakubiec. W piątek i sobotę w Teatrze Polskim w Poznaniu po raz pierwszy artystki pokażą efekt swojej kilkumiesięcznej pracy.
  Małgorzata Mielech i Zofia Jakubiec tworzą zespół DanceLab

  Małgorzata Mielech i Zofia Jakubiec tworzą zespół DanceLab ©Fot. Maciej Zakrzewski

  DanceLab - zdaniem obu tancerek - to swego rodzaju laboratorium, w którym ruch, ciało i emocje konfrontują i przekraczają klasyczne definicje tańca współczesnego. Tancerki posługując się ciałem, jego ekspresją i nieograniczoną energią, poszukują form umożliwiających dotarcie do nieznanych obszarów sztuki tańca. Mielech i Jakubiec inspiracji swoich działań szukały w zespołach tańca współczesnego w Izraelu.

  Na początek przygotowały jedną wspólną choreografię "Sababa" oraz "We Bleed The Same Color" - choreografie Shi Pratt.

  W pierwszej tancerki zapraszają widza w krainę wyobrażeń i obrazów często abstrakcyjnych, lecz silnie oddziałujących na emocje. Zgodnie z tytułem, który pochodzi od hebrajskiego słowa "sababa", które oznacza stan zadowolenia, satysfakcji i dobrego samopoczucia oraz lekkość, dystans i otwartość.

  W spektaklu "We Bleed The Same Color" Shi Pratt bada podobieństwa oraz różnice w rozumieniu i doświadczaniu osobistych przeżyć w relacji z drugim człowiekiem - jaki wpływ na to ma otaczająca go rzeczywistość, doznawane emocje oraz ukryte znaczenie nabywanych doświadczeń. Zdaniem choreografki "ludzki mózg interpretując zmysły i emocje, kształtuje sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość". Choreografka Shi Pratt mieszka obecnie w Norwegii. Prowadzi m.in. zajęcia z techniki GaGa - autorskiej praktyki ruchu, stworzonej przez Ohada Naharina.

  Pierwszej premierze DanceLab towarzyszyć będą występy Dj An On Bast i tancerza i choreografa Pawła Matyasika oraz koncert poznańskiej kompozytorki i wokalistyki Mai Koman.

  Teatr Polski w Poznaniu, DanceLab, "Sababa" i "We Bleed The Same Color", 7 i 8 czerwca, godzina 19.30, bilety: 25 i 35 zł

  Lubisz oglądać programy taneczne? Chcesz wiedzieć, kiedy i gdzie są emitowane? Sprawdź program tv!

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo