Debata na temat stadionu Szyca. Uczestnicy wybrali zieleń [ZDJĘCIA]

BOK
75 procent uczestników piątkowej debaty na temat przyszłości stadionu Szyca w Poznaniu opowiedziało się za zielenią
75 procent uczestników piątkowej debaty na temat przyszłości stadionu Szyca w Poznaniu opowiedziało się za zielenią Fot. Waldemar Wylegalski
75 procent uczestników piątkowej debaty na temat przyszłości stadionu Szyca w Poznaniu opowiedziało się za zielenią. Model proponowany przez Miejską Pracownię Urbanistyczną zakłada park na całym obszarze stadionu.

Jakie były inne propozycje? Obiekt sportowo - rekreacyjny lub zabudowa mieszkaniowo - usługowa.

Wynik debaty ma jedynie charakter opinii. Nie jest wiążący dla prezydenta Poznania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

r
roki
A już witali się z gąską i sądzili, że uda się powtórzyć numer z osiedlem Maraton. I bardzo dobrze. Wechta już wie , że godziny prosperity pod egida Ryszarda G. są policzone i buduje na spłachetku gruntu przy Młyńskiej bydynek biurowy o nazwie Temida. Chyba czuje, że lepiej żeby adwokat był blisko przyszłej siedziby pana W. w "Młynie". Zawszeć to komunikacja lepsza i może coś lepszego niz w wypisce podrzucą.
r
roki
A już witali się z gąską i sądzili, że uda się powtórzyć numer z osiedlem Maraton. I bardzo dobrze. Wechta już wie , że godziny prosperity pod egida Ryszarda G. są policzone i buduje na spłachetku gruntu przy Młyńskiej bydynek biurowy o nazwie Temida. Chyba czuje, że lepiej żeby adwokat był blisko przyszłej siedziby pana W. w "Młynie". Zawszeć to komunikacja lepsza i może coś lepszego niz w wypisce podrzucą.
C
Colombo.
Po pierwsze, to tylko użytkownik wieczysty, gdyż właścicielem od maja 2000 roku jest Miasto Poznań. Po drugie, Warta, a ściślej wtedy jej prezes Konrad Napierała przehandlowała to prawo za zaliczkę 1.380.000,- USD. Miasto powinno już dawno pozbawić prawa wieczystego użytkowania użytkownika tego terenu, ogłosić wtedy konkurs na zagospodarowanie zgodnie z obecnym przeznaczeniem tych 6.5 ha pod warunkiem, że firma wygrywająca ten konkurs może realizować inwestycję. Po trzecie, jest to idealne miejsce na wielofunkcyjną halę sportową, gdyż "babcia" ARENA ma już dosyć.
C
Colombo
Co teraz uczyni Pan Prezydent Ryszard Grobelny? Czy "oleje" głos Rodaków, tak jak to robi rząd PO, czy też pójdzie za głosem ludu? W końcu trzymanie "Łapy" na tym terenie przez 12 lat chyba wystarczy. Trzeba było uczciwie wtedy w tym miejscu zacząć budować Stadion Miejski i to za mniejsze pieniądze, a nie ładować fortuny na Bułgarską. A co do deweloperów. Dla nich liczy się kasa i tylko kasa. Z interesem publicznym w ogóle się nie liczą. Oni i tak na tej ruinie już zarobili, gdyż wpisana w KW hipoteka w wysokości prawie 300.000.000,00 PLN mówi sama za siebie. Dlatego Miasto już dawno, bez zbędnej zwłoki winno wdrożyć procedurę pozbawienia Spółki "Nowa Wilda" wieczystego użytkowania, gdyż ta nabywając od kolejnego użytkownika wieczystego prawo wieczystego użytkowania doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że pierwsza Spółka z tego ciekawego układu TK Development nabywając to prawo w dniu 27.03.2001 roku od KS "WARTA" nie kupowała "kota w worku", doskonale wiedząc jakie jest przeznaczenie tego terenu. Myśleli, że sobie z urzędasami z Placu Kolegiackiego sprawę szybko załatwią.
A tu "KLOPS"
S
Szczepan
Bo wlaściciel terenu nie ma żadnego interesu w budowaniu parku a w budżecie miasta nie ma funduszy na wykup tej działki (bodajże około 15mln zł), więc dalej będzie straszyła ruina stadionu. Najlepszy byłby obiekt sportowy o charakterze komercyjnym, np kręgielnia, hala do squasha etc a wokoło publiczny park.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie