GSK IT świętuje jubileusz i zapowiada rozwój firmy. W tej chwili to jeden z największych pracodawców w sektorze IT w Poznaniu. GSK IT świętuje właśnie zatrudnienie pięćsetnego pracownika oraz dekadę obecności na poznańskim rynku. W minionym tygodniu odbyło się z tej okazji spotkanie pracowników na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.

Oddział zaczynał dekadę temu z zaledwie 30 pracownikami. Dziś ma ich już 500. - 24 osoby z pierwszych 30 nadal jest związanych z firmą, co niezwykle mnie cieszy i pokazuje, że to dobre miejsce pracy - mówi Sebastian Drzewie-cki, dyrektor globalnego centrum GSK IT.

Wspominał też początki oddziału. - Współpracując z ludźmi z różnych krajów, uczyliśmy się ich kultury. Zostaliśmy poinstruowani, że rozmowę z Anglikami należy zacząć od small talku, najlepiej o pogodzie. Po trzech latach, kiedy nadszedł czas pierwszych podsumowań, Anglicy stwierdzili, że współpracuje się z nami świetnie, ale nie wiedzą, o co nam chodzi z tą pogodą - żartował Drzewiecki.

GSK IT to jedno z czterech tego typu centrów, jakie posiada firma na świecie. Glaxo chwali się zarazem, że poznańskie centrum jest jednym z najnowocześniejszych w Europie.

To tzw. Centrum Usług Biznesowych, które wspiera pracowników firmy w zakresie usług IT. Poznański oddział współpracuje w tym zakresie z oddziałami firmy w Wielkiej Brytanii, Kostaryce, Malezji, Stanach Zjednoczonych.

- Osoby, które zaczynały, teraz są znane w świecie w środowisku IT. Jeżdżą na konferencje, publikują teksty, są w firmie na najwyższych stanowiskach - mówił Jon Winbow, szef bezpieczeństwa IT w GSK.

Na uroczystości obecny był prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, wspominał początki kapitalizmu w Polsce i początki firmy GSK w Poznaniu. - Pamiętam, jak tu wyglądała produkcja i dziękuję za to, co zrobiliście z tym miejscem - mówił.

Wskazywał także, że Poznań jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem w dziedzinie usług IT i liczy na kolejne korporacje, które tutaj będą budować swoje centra usług biznesowych. W tej sprawie rozmawiał m.in. z obecnym na uroczystości Bartłomiejem Pawlakiem, p.o. prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. To agenda rządowa odpowiedzialna za ściąganie do Polski zagranicznych inwestorów. - Jesteście aniołami stróżami w swojej firmie - zwrócił się do pracowników IT. Przypomniał też, że Poznań jest jednym z siedmiu miast w Polsce, gdzie ulokowanych jest najwięcej centrów usług biznesowych.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!