DELI Park w Rosnówku: Przenieś sie do Świątecznej Krainy!

  DELI Park w Rosnówku: Przenieś sie do Świątecznej Krainy!

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  DELI Park w Rosnówku: Przenieś sie do Świątecznej Krainy!
  1/18
  przejdź do galerii

  DELI Park w Rosnówku: Przenieś sie do Świątecznej Krainy! ©mat. prom.

  Święty Mikołaj, elfy, renifery - to wszystko czeka w DELI Parku w Rosnówku. Świąteczna Kraina zostanie otwarta już w najbliższy weekend i będzie działać do końca lutego.
  W najbliższy weekend w Rosnówku pod Poznaniem poczuć będzie można świąteczny nastrój. W sobotę, 2 grudnia, otwarta zostanie tam Świąteczna Kraina.

  - Już po raz czwarty zapraszamy wszystkich do DELI Parku - zarówno tych małych, jak i tych starszych, by poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia - mówi Józef Sadłocha, właściciel DELI Parku.

  Jak tłumaczy, Świąteczna Kraina to 6 hektarów rozświetlonych dekoracji, których co roku przybywa.
  - Po zmroku, kiedy zapalają się wszystkie światła, nasz Park zamienia się w Świąteczną Krainę pełną czarów. Można spotkać św. Mikołaja w raz z Elfami, które pomogą dzieciom w warsztatach dekorowania pierników, lepienia pierogów i tworzenia ozdób świątecznych. Przede wszystkim tu zapomina się o gonitwie dnia codziennego, można spacerować przez wiele godzin i poczuć świąteczną atmosferę.

  Anioły, bałwany i misie polarne

  W tym roku teren parku zostanie rozświetlony przez 3 miliony światełek i kilka kilometrów węży świetlnych. - Co roku staramy się zwiększyć ilość lampek i atrakcji świątecznych - tłumaczy Krzysztof Nowak, dyrektor Centrum Hotelowo-Konferencyjnym "Delicjusz".

  W DELI Parku zobaczymy też gigantyczne, wspaniale ozdobione choinki, anioły, bałwanki, misie polarne, kulę ziemską i wiele innych. Nawet wiatrak i fontanna „przybiorą” świąteczne szaty. Nie zabraknie szopki bożonarodzeniowej i wielkich sań ciągniętych przez renifery z Rudolfem Czerwononosym na czele.

  Zobacz galerię

  Zwiedzający będą mogli wybrać się na wyjątkową wyprawę do podniebnej EKO-Wioski i przechadzać się w powietrzu między drzewami na wysokości 5 metrów nad ziemią oświetlonymi szlakami. Ponieważ iluminacje najlepiej widoczne są o zmroku, w grudniu park będzie czynny od godz. 14 aż do 20 (kasy czynne do 19). Po parku dzieci oprowadzać będą elfy.

  Wyjątkowy gość z Laponii

  Świąteczny nastrój to nie wszystko. W Rosnówku u nikt nie będzie się nudzić. W grudniu w DELI Parku zamieszka wyjątkowy gość. - Codziennie do Świąt Bożego Narodzenia a nawet w Święta można będzie spotkać św. Mikołaja, który przyjmuje w swoim biurze - zdradza Krzysztof Nowak.

  Na ogromnym biurku w komnacie św. Mikołaja spocznie przywieziona przez niego księga grzecznych dzieci. Jeżeli kogoś w niej zabraknie, będzie się mógł dopisać. W DELI Parku uruchomiona zostanie specjalna mikołajowa poczta. Każdy list wrzucony tam do skrzynki trafi do rąk święteg i jest duża szansa, że marzenia zostaną spełnione.

  W każdy weekend na dzieci czeka wiele ciekawych wydarzeń - spektakle teatralne, wspólne czytanie bajek i baśni, poznawanie bożonarodzeniowych tradycji oraz zajęcia plastyczne (m.in. robienia kartek czy ozdób świątecznych). W najbliższą sobotę odbędą warsztaty ciasteczkowe z Eweliną Stanek - uczestniczką programu Master Chef i warsztaty plastyczne w wykonaniu Katarzyny Talagi z Krainy Szycia. Uroczyste rozświetlenie Świątecznych Krainy zaplanowano na godz. 17.

  Zobacz galerię  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kronika OSP w Wielkopolsce

  Kronika OSP w Wielkopolsce

  Strona Zdrowia 24

  Strona Zdrowia 24