Derby dla Ostrovii po fatalnej czwartej kwarcie poznańskich akademiczek. Cenne zwycięstwa Biofarmu Basket i Jamalex Polonii

Michał Samsonowicz (z piłką) w sobotnim meczu zdobył dla Biofarmu Basket 4 punkty Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Mecze z PGE MKK Siedlce i Ostrovią miały być dla Enei AZS Poznań promykiem nadziei na przyzwoity sezon w ekstraklasie koszykarek. Tymczasem podopieczne Marka Lebiedzińskiego, grające bez swojej liderki Jazmine Davis, po porażce przed tygodniem z PGE MKK w sobotę uległy na wyjeździe Ostrovii. Derby na parkiecie w Ostrowie rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie, wygranej przez miejscowy zespół rożnicą aż 15 punktów. Ostatecznie ostrowianki pokonały lokalnego rywala 74:72 (9:17, 14:16, 18:21, 33:18) i było to ich pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po tym spotkaniu poznanianki spadły na przedostatnie miejsce w tabeli BLK. Najwięcej punktów zdobyły: dla Ostrovii - Jowita Ossowska 32 i Jenna Burdette 12, a dla Enei AZS - Khaalia Hillsman 29 i Marta Nowicka 14.

Lepsze wieści niż dla fanów akademiczek nadeszły dla sympatyków Biofarmu Basket z Wałbrzycha. Miejscowy Górnik przegrał bowiem z koszykarzami z Poznania w meczu o mistrzostwo I ligi 70:72 (21:14, 16:21, 18:19, 15:18). Najwięcej punktów dla gości zdobyli: Mikołaj Kurpisz 14, Marcin Flieger 12 i Tomasz Smorawiński 12. Wygrana z beniaminkiem z Wałbrzycha może mieć kluczowe znaczenie dla podopiecznych Pawła Blechacza w kontekście walki o czołową ósemkę.

Zawodu swoim kibicom nie sprawili też zawodnicy Jamalex Polonii. Leszczynianie wygrali na własnym parkiecie z nieobliczalnym Polfarmeksem Kutno 86:84 (18:22, 27:25, 21:19, 20:18). Najwięcej punktów dla polonistów zdobył Radosław Turbacz 16.