Derby III ligi dla Jaroty Jarocin i Górnika Konin

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Polonii Środa (żółte stroje) musieli przełknąć gorzką pigułkę w derbowym starciu z Jarotą Jarocin Fot. Czesław Kościelski
W weekend rozpoczęły się rozgrywki sezonu 2016/2017 w grupie II piłkarskiej trzeciej ligi. Pierwszym liderem został Jarota Jarocin, który aż 4:0 rozgromił na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska. Bardzo efektownie wypadł też trzecioligowy debiut beniaminka Górnik Konin, który w derbach powiatu konińskiego pokonał Sokoła Kleczew 3:0.

Formalnie rzecz biorąc, rozgrywki zainaugurował sobotni szczeciński mecz Pogoni II z Lechem II Poznań. W spotkaniu rezerw zespołów Lotto Ekstraklasy lepsi okazali się poznaniacy wygrywając na wyjeździe 1:0 (1:0). Jedyna bramka padła w 17.min. Silnym strzałem popisał się Krzysztof Kołodziej. Bramkarz szczecinian odbił piłkę przed siebie wprost pod nogi Dawida Kurminowskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

– Wygraliśmy zasłużenie. Od początku mój zespół kontrolował wydarzenia na boisku i gdyby moi podopieczni zaprezentowali lepszą skuteczność mogliśmy wygrać w znacznie wyższych rozmiarach – powiedział trener Lecha II Ivan Djurdjević.
Pewne problemy lechitów zaczęły się w końcówce, po tym jak w 72 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Jakub Pawlicki i poznaniacy musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Tym samym rezerwy Kolejorza kontynuują bardzo dobra passę w 2016 roku, w którym podopieczni Ivana Djurdjevicia w meczu ligowym jeszcze nie przegrali. Sobotni mecz był ich 15 z rzędu spotkaniem o ligowe punkty bez porażki.

Wyjazdowe zwycięstwo na inaugurację odniósł także KKS Włókniarz 1925 Kalisz, pokonując Pogoń Lębork 3:2. Beniaminek szybko, bo już w 4. minucie objął prowadzenie, ale kaliszanie jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania , a po przerwie między 57 a 59 przechylili szalę wygranej na swoją korzyść.

W pierwszej kolejce kolejce dwa razy doszło w niedzielę do derbów naszego regionu W obu doszło do niespodzianek. W Środzie Wielkopolskiej miejscowa Polonia przegrała z Jarotą Jarocin aż 0:4. Goście prowadzenie uzyskali już w siódmej minucie za sprawą Piotra Skokowskiego, co „ustawiło mecz”, a później bezlitośnie wypunktowali gospodarzy, grając zabójczo skutecznie.
Z kolei w Koninie Górnik, beniaminek III ligi, który po trzech latach wrócił na ten szczebel rozgrywek, wygrał z Sokołem Kleczew 2:0. Bohaterem spotkania okazał się strzelec obu bramek Paweł Błaszczak, który zmusił do kapitulacji Huberta Świtalskiego w 25 oraz 45 minucie. Po kapitalnej akcji i pięknym strzale Mateusza Majera zespół Górnika przypieczętował swój sukces.

Pierwsza kolejka trzeciej ligi piłkarskiej w grupie II
Pogoń II Szczecin – Lech II Poznań 0:1
Bramka: 0:1 Kurminowski (17)
Pogoń Lębork – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 2:3
Bramki: 1:0 Wachowiak (4), 1:1 Czech (22), 1:2 Gawlik (57), 1:3 Czech (59), 2:3 Wesserling (66)
Chemik Bydgoszcz – GKS Przodkowo 0:2
Bramki: 0:1 Stasiak (15),0:2 Łapigrowski (90)
Bałtyk Gdynia – Wda Świecie 1:1
Bramki: 0:1 Retlewski (32), 1:1 Kuzimski (77)
Elana Toruń – Gwardia Koszalin 0:1
Bramka: 0:1 Ginter (77)
Vineta Wolin – KS Chwaszczyno 4:2
Bramki: 1:0 Nagórski (6. karny), 2:0 Wittbrodt (11), 2:1 Hebel (27), 3:1 Nagórski (56), 3:2 Hebel (68), 4:2 Ława (90. karny)
Świt Skolwin – Leśnik Manowo 2:0
Bramki: 1:0 Walków (12), 2:0 Kołodziejski (90)
Górnik Konin – Sokół Kleczew 3:0
Bramki: 1:0 Błaszczak (25), 2:0 Błaszczak (45), 3:0 Majer (75)
Polonia Środa Wielkopolska – Jarota
Jarocin 0:4
Bramki:0:1 Skokowski (6),0:2 Pacyński (55), 0:3 Molewski (67), 0:4 Antkowiak (90+4)