Derby koszykarek dla JTC MUKS Poznań, Lider Swarzędz poradził sobie z Karkonoszami!

Magdalena Idziorek zdobyła 20 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką JTC MUKS Poznań w wyjazdowym spotkaniu z Ostrovią Fot. Paweł Miecznik
Z sześciu naszych drużyn w I lidze aż cztery odniosły zwycięstwa. Jedna z dwóch pozostałych musiała przegrać, ponieważ w Ostrowie doszło do derbów.

Kibice w Ostrowie byli świadkami meczu o różnych obliczach. Do przerwy lepiej radziły sobie gospodynie, które wypracowały siedmiopunktową zaliczkę.

Nie wiadomo, co się działo w szatni JTC MUKS, ale po zmianie stron poznański zespół wybiegł na parkiet zupełnie odmieniony. W trzeciej kwarcie przyjezdne pozwoliły zdobyć ostrowiankom jedynie sześć „oczek”, a w kolejnej odsłonie spotkania całkowicie zdominowały obraz gry. Największy wkład w zwycięstwo beniaminka miała Magdalena Idziorek, która zdobyła 20 punktów.
Z kolei w Poznaniu po meczu-horrorze triumfowały też akademiczki. JAS FBG Sosnowiec nie należy jednak do potentatów zaplecza ekstraklasy, więc nerwowa końcówka chluby koszykarkom Poznań City Center nie przynosi. Szczęśliwy finał dramatycznej rywalizacji zapewniła rzutem za trzy punkty, na minutę przed końcem, Kinga Woźniak.

Wreszcie nasz czwarty przedstawiciel w I lidze koszykarek, Lider Swarzędz, uporał się w wyjazdowym spotkaniu z Karkonoszami Jelenia Góra. Było to niezwykle zacięte spotkanie, w którym o zwycięstwie gości przesądziła dopiero ostatnia kwarta. Tradycyjnie już w tym sezonie najskuteczniejszą zawodniczką Lidera była Aleksandra Drzewińska.

Natomiast w I lidze mężczyzn miano niepokonanej ekipy utrzymała ostrowska Stalówka. W sobotnim meczu na szczycie podopieczni Mikołaja Czai pokonali Spójnie Stargard Szczeciński, prowadzoną przez dobrze znanego w Wielkopolsce Aleksandra Krutikowa.

– Spójnia ma graczy doświadczonych, ale trzeba pamiętać, że oni mają swoje lata. Postanowiliśmy więc grać szybciej i na efekty nie trzeba było długo czekać – tłumaczył szkoleniowiec ostrowskiej drużyny.

Z kolei poznańska Politechnika wyraźnie przegrała w Prudniku z miejscową Pogonią. Ekipa Waldemara Mendela wciąż ma na koncie tylko jedno zwycięstwo.

Iliga koszykarzy: BMSlam Stal Ostrów – Spójnia Stargard Szczeciński 79:67 (26:23, 20:20, 15:9, 18:15)
Najwięcej dla Stali: Adrian Suliński 24, Tomasz Ochońko 19 i Wojciech Pisarczyk 11.
Pogoń Prudnik – AZS Politechnika Poznań 82:65 (30:15, 19:17, 23:21, 10:12)
Najwięcej dla AZS: Maciej Rostalski 18, Mateusz Rutkowski 15 i Michał Wielechowski 14.
I liga koszykarek: Ostrovia – JTC MUKS Poznań 58:67 (19:17, 20:15, 6:14, 13:21)
Najwięcej dla Ostrovii: Magdalena Parysek 17,Karolina Kaczmarek 16 i Edyta Mielczarek 9, dla JTCMUKS: Magdalena Idziorek 20, Anita Szemraj i Barbara Skowronek po 12.
Karkonosze Jelenia Góra – Lider Swarzędz 61:70 (19:19, 14:14, 15:18, 13:19)
Najwięcej dla Lidera: Aleksandra Drzewińska 16, Dominika Urbańska 12 i Paulina Lewińska 11.
Poznań City Center AZS – JAS FBGSosnowiec 72:71 (15:21, 16:26, 27:13, 14:11)
Najwięcej dla AZS: Daria Marciniak 26, Kinga Woźniak 14 i Karolina Budeń 12.