Derby koszykarzy dla Biofarmu, poznańskie akademiczki na dnie tabeli [ZDJĘCIA]

Biofarm Basket Poznań - Jamalex Polonia Leszno
Biofarm Basket Poznań - Jamalex Polonia Leszno Robert Woźniak
Po niezwykle emocjonującym spotkaniu koszykarze Biofarmu Basket Poznań wygrali w pierwszoligowych derbach koszykarzy z Jamaleksem Polonią Leszno 78:65 (16:22, 25:29, 21:7, 16:7). O zwycięstwie poznaniaków nad wyżej notowanym rywalem przesądziła druga połowa, w której leszczynianie zdobyli zaledwie 14 punktów. Najskuteczniejsi w zespole gospodarzy byli Mikołaj Kurpisz 23 i Michał Samsonowicz 22. Najwięcej punktów dla polonistów zdobyli natomiast Kamil Chanas 24 i Adam Kaczmarzyk 13.

Z kolei w ekstraklasie koszykarek w hali PP na Piotrowie doszło do energetycznych derbów ekstraklasy. Lepsza okazała się Enea z Gorzowa, choć po pierwszej kwarcie prowadziła ta poznańska. Ostatecznie Enea AZS Poznań przegrała z Eneą AZS AJP Gorzów 71:94 (23:22, 20:29, 13:27, 15:16) i po tej porażce znalazła się na dnie tabeli BLK, ponieważ dotychczas ostatnia Politechnika Gdańska wygrała u siebie z Ostrovią 74:40 (23:9, 17:8, 16:10, 18:13). W poznańskim meczu najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Magdalena Parysek-Bochniak 18 i Dominika Urbaniak 13.

Lepiej w starciu poznańsko-gorzowskim spisały się rezerwy Enei AZS, które w I lidze ograły gorzowianki 75:57. W innym spotkaniu I ligi koszykarek Tęcza Leszno zwyciężyła u siebie Olimpię Wodzisław 72:60.

Wreszcie z tarczą wrócili ze Szczecina wicemistrzowie Polski z Ostrowa. Miejscowy King przegrał w sobotę z BM Slam Stalą Ostrów 76:86 (15:14, 14:19, 21:25, 26:28). Najwięcej punktów dla ostrowian zdobyli Ivan Maras 20 i Mike Scott 18.

POLECAMY:

Materiał oryginalny: Derby koszykarzy dla Biofarmu, poznańskie akademiczki na dnie tabeli [ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski