MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Deweloperzy nie tylko budują mieszkania

Monika Kaczyńska
Współpraca z przedszkolem jest dobrze przyjmowana przez lokalne społeczności
Współpraca z przedszkolem jest dobrze przyjmowana przez lokalne społeczności Red Real Estate Development
Współpraca dewelopera z radą osiedla to coraz bardziej oczywista praktyka. Na działaniach mających poprawić wizerunek zyskuje lokalna społeczność.

Zwyczaj angażowania się deweloperów w akcje organizowane przez lokalne społeczności staje się coraz bardziej popularny. Obie strony czerpią z takich relacji korzyści - czy to poprawę wizerunku, czy fundusze potrzebne na rozwój dzielnicy.

Siła miastotwórcza
Jedną z firm, która była pionierem w tego typu działaniach jest Linea. Firma budująca w Dąbrówce osiedle Leśna Polana oraz Osadę Leśną z założenia postawiła na zaangażowanie w sprawy lokalne. Organizowane tam imprezy sportowo-rekreacyjne, wydarzenia kulturalne itp. na trwałe weszły w życie mieszkańców okolic.

Dziś coraz więcej firm dostrzega potrzebę pielęgnowania relacji z miejscowymi społecznościami.

Wspierając działania mające na celu poprawę wizerunku dzielnicy, deweloperzy działają również na swoją korzyść.

Inwestycje służące ogółowi, koncerty, wydarzenia sportowe to tylko niektóre z działań

- Współpraca z przedszkolem Leśne Ludki na Dębcu jest z naszego punktu widzenia czymś naturalnym - mówi Roma Pikulska, marketing manager w firmie RED - RealEstate Development, realizującej osiedle Red Park na poznańskim Dębcu. - Deweloper powinien budować jak najlepsze relacje z otoczeniem. Mogą z nich wyniknąć ciekawe inicjatywy, jak na przykład organizowane przez nas sprzątanie parku połączone z konkursem, które zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez mieszkańców całego Dębca - dodaje.

Potrzeby najważniejsze
Najważniejsze przy angażowaniu się w pomoc miejscowym społecznościom jest poznanie ich potrzeb i problemów. Poprawa wizerunku jest skutkiem ubocznym działań. Przede wszystkim powinny one być po prostu pożyteczne.

- Zdecydowaliśmy się na sfinansowanie drogi prowadzącej na osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku, gdy tylko zauważyliśmy, jak duży problem jej brak stwarza mieszkańcom - wyjaśnia Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building. - Obecnie korzystają z niej właściciele wszystkich domów wokół. Deweloperzy są zgodni co do tego, że pomagać warto.

- Jesteśmy firmą z Zielonej Góry, więc nasze działania są prowadzone głównie tam. W związku z tym, że realizujemy inwestycje także w Poznaniu, nie wykluczam, że w najbliższym czasie jeszcze bardziej zaangażujemy się w tę społeczność - mówi Elżbieta Jarząbek, właściciel firmy Ekonbud-Fadom realizującej inwestycję Reduta Nowe Podolany.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski