Dialog? Tylko jeśli nam pasuje

  Dialog? Tylko jeśli nam pasuje

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dialog? Tylko jeśli nam pasuje
  W ostatnich miesiącach można było odnieść wrażenie, że miasto działa zgodnie z zasadą: cała władza w ręce... rad osiedli.
  Dialog? Tylko jeśli nam pasuje
  PRZECZYTAJ KOMENTOWANY TEKST  Samorządowcy za dobrą monetę wzięli zapowiedzi płynące z placu Kolegiackiego, gdzie na każdym kroku podkreśla się wagę konsultacji społecznych, dialogu z lokalnymi społecznościami. Coś w tym było, bo niektórzy urzędnicy w prywatnych rozmowach zaczęli narzekać, że są zmuszani do wysłuchiwania bardziej lub mniej mądrych pomysłów na remonty, inwestycje, wydarzenia kulturalne.

  Ale jak teraz rozumieć apel radnych z Łazarza czy Grunwaldu, którzy twierdzą, że o tak poważnych zamiarach, jak zwężenie ul. Grunwaldzkiej dowiadują się w ostatniej chwili, kiedy brakuje już czasu na spokojną, rzeczową rozmowę? Czyż nie jest to zwykła hipokryzja i tworzenie pozorów? Wygląda to bowiem tak, że jeśli koncepcje obecnie nam panujących są przyjmowane z otwartymi rękoma, to wtedy konsultacje i dyskusje przeprowadzane są w pełnej rozciągłości, podkreśla się ich wagę i wkład „lokalsów”, tak jak miało to miejsce w przypadku placu Kolegiackiego.

  Gorzej, kiedy do czynienia mamy z odwrotną sytuacją. Wtedy po cichutku dokonuje się rewolucja, skrajnie niekorzystna dla wielu poznaniaków. To, co stało się w przypadku ul. Grunwaldzkiej jest tego najlepszym przykładem. Najwyżsi urzędnicy powinni sobie teraz postawić pytanie, czy ich misja polega na zaspokajaniu własnego ego, czy raczej potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnych i szerzej, wszystkich poznaniaków.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo