Dla kogo nagroda im. Macieja Frankiewicza?

  Dla kogo nagroda im. Macieja Frankiewicza?

  BLD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nagroda im. Macieja Frankiewicza
  1/5
  przejdź do galerii

  Nagroda im. Macieja Frankiewicza ©archiwum prywatne

  Rozpoczęła się kolejna, czwarta edycja Nagrody im. Macieja Frankiewicza. Nominowanych, młodych ludzi w wieku od 15 do 25 lat, można zgłaszać do 16 maja.
  Rozpoczęła się kolejna, czwarta edycja Nagrody im. Macieja Frankiewicza. Nominowanych – młodych ludzi w wieku od 15 do 25 lat – można zgłaszać do 16 maja. Powinny to być osoby, które swoim codziennym działaniem pokazują, że szeroko rozumiany patriotyzm jest także popularny wśród młodzieży.

  Zwycięzcą pierwszej edycji Nagrody im. Macieja Frankiewicza został Jan Zujewicz, dzisiaj pracownik Ministerstwa Finansów w Warszawie.
  Zaangażowany w wiele projektów od dzieciństwa (m.in. harcerstwo, później Rada Osiedla, kluby studenckie czy Młodzieżowa Rada Konsultacyjna) nie zapominał także o polskiej tożsamości historycznej: już w gimnazjum organizował sesję naukową na temat Poznańskiego Czerwca 1956 czy obchody 25. rocznicy powstania Solidarności. Jako druga, nagrodę otrzymała Anna Kuleszewicz, działająca na rzecz Polaków mieszkających na Białorusi.

  - Nagroda z pewnością utwierdziła w przekonaniu, że warto działać i coś robić, utwierdziła w istnieniu sensu oraz potrzeby działań, jest też pewnego rodzaju prestiżem, który spotyka się z uznaniem – mówi laureatka z 2014 r. - Aktualnie w głównym stopniu skupiam się na pracy magisterskiej - właśnie kończę studia i ten etap pochłania trochę sił oraz czasu. Już myślę nad kolejnym wyjazdem na Białoruś.

  Ostatnim z laureatów jest Mikołaj Podsiadło. Należy on do Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w Barwach 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Bierze udział w licznych pokazach, wartach, manewrach, świętach w całej Polsce. Reprezentował 15. Pułk Ułanów Poznańskich m.in. podczas zdjęć do filmu „Bitwa Warszawska 1920”.

  Więcej informacji można znaleźć TUTAJ  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nagroda

  waldy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A co tam robi Grobelny?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pijok Maciej

  jo jo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  znów sciema urzędasów+ wolny dzień dla urzędasów.. Bo jakas nagroda pijoka Macieja???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No to cyk!!

  Łysy z Jeżyc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Patataj, patataj, patataj!
  Prrrrr!
  Ała!
  I ha ha, i haha, i ha ha
  Witaj Królowo......

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmiana nazwy?

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Nagroda im. Macieja Frankiewicza źle się kojarzy z uwagi na fakt, że jego małżonka Joanna F. jako radna z kilkoma zarzutami za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych zasiadła na ławie...rozwiń całość

  Nagroda im. Macieja Frankiewicza źle się kojarzy z uwagi na fakt, że jego małżonka Joanna F. jako radna z kilkoma zarzutami za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych zasiadła na ławie oskarżonych. Dlatego, proponuję zmianę nazwy tej nagrody na np: " Nagroda Ułanów Wielkopolskich"zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proponuję

  Józef Bąk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Dla Joanny. Za zabawę z US.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo