Dla smyka i mamy dobre prezenty wybieramy

Materiał informacyjny w ramach projektu "Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej"
Każdy z nas może zmieniać świat. Dzień Mamy i Dzień Dziecka to doskonały pretekst do ofiarowania najbliższym wyjątkowych, społecznie odpowiedzialnych prezentów. Takie obdarowywanie sprawia podwójną radość – i obdarowanym, i ich twórcom.

Znudziły Wam się już kwiaty i słodycze? Obecna sytuacja nie pozwala na wspólne wyjścia i jedzenie „na mieście”? Chcielibyście zaskoczyć swoich bliskich wartościową niespodzianką? Idealnym rozwiązaniem będzie podarunek wykonany przez lokalne podmioty ekonomii społecznej! Osoby, które w nich pracują lub pozostają pod ich opieką, zmagają się z różnymi trudnościami, w tym niepełnosprawnością, chorobami psychicznymi czy kryzysem bezdomności. Mimo to spod ich rąk wychodzą piękne rzeczy i jakościowe usługi. Wykonane produkty są często autorskimi pomysłami, co sprawia, że są jeszcze bardziej oryginalne. Większość z nich jest tworzona własnoręcznie, a mnogość wzorów, elementów i zdobień sprawia, że są jedyne w swoim rodzaju!

- Kupując takie przedmioty, zyskujemy podwójnie - podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Po pierwsze możemy zdobyć niebanalne produkty lub wartościowe usługi w przystępnych cenach; a po drugie mamy doskonałą okazję, by wesprzeć osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. To ludzie, którym często trudno odnaleźć się na tradycyjnym rynku pracy. Podmioty ekonomii społecznej często są dla nich szansą na godne życie.

Co znajdziemy w ofercie ekonomii społecznej w Poznaniu? Są to cieszące oko wyroby ceramiczne - niepowtarzalne kubki, filiżanki, wazy, miski czy mydelniczki. Powstają tu także produkty stworzone z drewna, między innymi tabliczki okolicznościowe, pudełka i szkatułki na biżuterię, którą także możemy zakupić. Znajdziemy również niezwykłe, kolorowe maskotki i zabawki dla dzieci, wyjątkowe naturalne i ekologiczne mydła dla młodszych i starszych, ozdoby, torebki, paski…. nie sposób wymienić wszystkich ładnych rzeczy tu powstających.

Dla tych, którzy chcą ugościć mamę nieziemsko smacznym obiadem lub pokazać swojej latorośli wiele smaków i nauczyć ją lubić nowe dania, wspaniałą ofertę cateringową oferują poznańskie spółdzielnie socjalne.

Podsumowując: jeżeli chcecie obdarować swoich bliskich czymś nietuzinkowym i wartościowym, a jednocześnie kupić prezent społecznie odpowiedzialny, zapraszamy do dołączenia do grupy dobro-branie na Facebooku. Na grupie codziennie publikowane są posty z aktualną ofertą podmiotów ekonomii społecznej z Poznania i okolic. Można również dowiedzieć się, jak zakupić produkty i usługi bezpośrednio od ich twórców. Więcej informacji o ekonomii społecznej w Poznaniu można znaleźć także na profilu Pracowni Ekonomii Społecznej ładne rzeczy

Zachęcamy do zakupów społecznie odpowiedzialnych.

Dodaj ogłoszenie