Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Długo wyczekiwany koniec prac na Al. Marcinkowskiego. "Będzie można przejechać obiema jezdniami"

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
W ramach Programu Centrum Aleje Marcinkowskiego na odcinku od ul. Św. Marcin do Muzeum Narodowego zyskały nową nawierzchnia, zmieniono także oświetleni i zadbano o elementy tzw. małej architektury.Przejdź dalej -->
W ramach Programu Centrum Aleje Marcinkowskiego na odcinku od ul. Św. Marcin do Muzeum Narodowego zyskały nową nawierzchnia, zmieniono także oświetleni i zadbano o elementy tzw. małej architektury.Przejdź dalej -->PIM
W piątek, 19 maja, dobiegną końca prace prowadzone na Al. Marcinkowskiego. To już ostatni odcinek tej ulicy, na którym trwał remont w ramach Programu Centrum.

Nowa nawierzchnia, drzewa, kwietniki i elementy małej architektury - tak prezentują się efekty prac prowadzonych na ostatnim odcinku Al. Marcinkowskiego, które dobiegną końca już w piątek.

- W tym tygodniu wykonawca koncentruje się na pielęgnacji zieleni, montażu małej architektury i oznakowaniu. 19 maja ściągnie ogrodzenie budowlane i będzie można przejechać obiema jezdniami Al. Marcinkowskiego. Swobodniej będą się również poruszać piesi i rowerzyści. Teren dobiegającej końca budowy zostanie uporządkowany - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Samochody znów przejadą Al. Marcinkowskiego

Jak informują przedstawiciele Poznańskich Inwestycji Miejskich, dotychczas zamknięty z powodu remontu odcinek ulicy ponownie zostanie otwarty dla pieszych, rowerzystów i samochodów.

- Od 19 maja ściągane będzie ogrodzenie budowlane, a w przyszłym tygodniu wprowadzane będzie stałe oznakowanie poziome. To oznacza, że po demontażu wygrodzenia jezdni, będzie możliwy bezpośredni dojazd do ul. 23 Lutego wzdłuż budynku Muzeum Narodowego. Natomiast dojazd do posesji przy Al. Marcinkowskiego 20, 21 i 22 oraz dostawy do Galerii MM będą odbywały się od strony ul. 23 Lutego. Przebudowana przestrzeń będzie także dostępna dla pieszych i rowerzystów - zapewniają przedstawiciele PIM.

Co więcej, w ramach Programu Centrum Aleje Marcinkowskiego na odcinku od ul. Św. Marcin do Muzeum Narodowego zyskały nową nawierzchnia, zmieniono także oświetlenie i zadbano o elementy tzw. małej architektury.

Al. Marcinkowskiego z dębami, cisami i kwietnikami

- W ramach inwestycji posadzone zostały dęby kolumnowe, które tworzą nową perspektywę widokową na gmach Muzeum Narodowego i ul. Paderewskiego. Dzięki inwestycji na całym odcinku Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do muzeum posadzono 36 dębów kolumnowych - wymieniają przedstawiciele PIM.

To jednak nie wszystko. Na wyspach przed budynkiem pojawiły się żywopłoty z cisu, a całość uzupełniają sezonowe kwietniki na wyspie między muzeum a placem Wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Stare Miasto to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wartych odwiedzenia dzielnic Poznania i zarazem jedna z najstarszych dzielnic miasta. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak zmieniła się ta okolica na przestrzeni lat. Możemy się o tym przekonać m.in. dzięki wyjątkowym zdjęciom z archiwum fotograficznego Mogensa Tørsleffa.Tak kiedyś wyglądało Stare Miasto w Poznaniu. Zobacz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia miasta --->

Tak kiedyś wyglądało Stare Miasto w Poznaniu. Od tego czasu ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski