Dni wolne od pracy 2020. Kiedy przypadają dni ustawowo wolne od pracy w 2020 roku? Jak korzystnie zaplanować urlop [20.05.2020 r.]

Maciej Mituła
Maciej Mituła
W całym 2020 roku będzie sporo dni wolnych od pracy forium/pixabay.com
W 2020 roku czeka nas do przepracowania 253 dni oraz 113 dni wolnych od pracy. Ponadto w 2020 roku przypada 13 świąt ustawowo wolnych od pracy. Aby dłużej cieszyć się wolnym od pracy w trakcie świąt lub długiego weekendu, wystarczy wykorzystać kilka dodatkowych dni urlopu.

W 2020 roku będziemy pracować o 2 dni dłużej, niż w 2019 roku. Na dodatek, będziemy odpoczywać o jeden dzień krócej. Wszystko dlatego, że 2020 jest rokiem przestępnym i zamiast trwać 365 dni, będzie on o jeden dzień dłuższy. Zatem 2020 r. będzie liczył 366 dni.

W 2020 roku czeka nas:

  • 253 dni pracujących,
  • 113 dni wolnych od pracy.

W całym 2020 roku wypada 13 świąt ustawowo wolnych od pracy, z czego sześć przypada w sobotę lub niedzielę, a siedem świąt wypada w dni robocze. Święta, które dają prawo do wolnego przypadają w styczniu, w kwietniu, w maju, w czerwcu, w sierpniu, w listopadzie oraz w grudniu. W 2020 r. dni ustawowo wolnych od pracy nie będzie tylko w pięciu miesiącach, tj. w lutym, w marcu, w lipcu, we wrześniu oraz w październiku.

Z ostatniej chwili:

Dni ustawowo wolne od pracy w 2020 roku - kalendarz świąt

DataNazwa święta
1 stycznia (środa)Nowy Rok
6 stycznia (poniedziałek)Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
12 kwietnia (niedziela)Wielkanoc
13 kwietnia (poniedziałek)Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (piątek)Święto Pracy
3 maja (niedziela)Święto Konstytucji 3 Maja
31 maja (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
11 czerwca (czwartek)Boże Ciało
15 sierpnia (sobota)Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (niedziela)Wszystkich Świętych
11 listopada (środa)Święto Niepodległości
25 grudnia (piątek)Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (sobota)Boże Narodzenie (drugi dzień)

Biura, w których aż chce się pracować. Zobacz najlepsze miej...

Dzień wolny za święto w sobotę 2020

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2 października 2012 r., w przypadku kiedy święto przypada w sobotę, pracownik ma prawo do dodatkowego dnia wolnego. Termin dodatkowego dnia wolnego wyznacza pracodawca. Przeważnie firmy wyznaczają dodatkowe wolne na piątek, poprzedzający święto w sobotę.

Będzie rewolucja w urlopach wypoczynkowych - 35 dni urlopu za każdy rok pracy dla każdego? Wkrótce wszystkie umowy cywilne będą objęte obowiązkowymi składkami ZUS?Po prostu kliknij w ten tekst i dowiesz się więcej!

W 2020 roku będą dwa święta, które przypadają w sobotę. W związku z tym pracownicy zyskają dodatkowo 2 dni wolne od pracy. Pierwsza taka sytuacja wystąpi w sobotę 15 sierpnia, kiedy wypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Można przypuszczać, że ekstra wolne pracodawcy wyznaczą na piątek 14 sierpnia.

Z ostatniej chwili:

Drugim świętem przypadającym w 2020 r. w sobotę, będzie 26 grudnia, czyli drugi dzień Bożego Narodzenia. W tym przypadku można mieć pewność, że pracodawcy dodatkowy dzień wolny wyznaczą 24 grudnia, kiedy przypada Wigilia Bożego Narodzenia i większość firm pracuje już na zwolnionych obrotach.

Dzień wolny za święto w niedzielę 2020

W 2020 roku będą cztery święta, które wypadają w niedzielę. Mowa o: Wielkanocy (12 kwietnia), Święcie Konstytucji 3 Maja, Zielonych Świątkach (31 maja) oraz Wszystkich Świętych (1 listopada). W przypadku świąt wypadających w niedzielę, pracownikowi nie przysługuje dodatkowy dzień wolny. Podstawą prawną jest tu Kodeks pracy art. 130. §2.:

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.

Przepis ten oznacza, że święto wypadające w niedzielę nie daje prawa do dodatkowego dnia wolnego (w przeciwieństwie do święta wypadającego w sobotę).

Dni wolne od pracy 2020 - Nowy Rok i Święto Trzech Króli

Pierwsza okazja do długiego weekendu w 2020 r. będzie już na początku roku. Nowy Rok (1 stycznia) przypada w środę, zatem jeśli weźmiemy urlop w czwartek i piątek (2 i 3 stycznia) będziemy mogli cieszyć się aż 6 dniami wolnymi. Wszystko za sprawą Święta Trzech Króli, które wypada w poniedziałek, 6 stycznia. Jako, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, do obowiązków służbowych wrócimy dopiero we wtorek, 7 stycznia. Warto pomyśleć o urlopie, bo szansa na kolejny długi weekend będzie dopiero za kilka miesięcy.

Wielkanoc 2020 - dni wolne od pracy

Wielkanoc w 2020 roku przypada 12 i 13 kwietnia. Jak na razie Piątek Wielkanocny nie jest dniem wolnym od pracy, zatem jeśli nie poprosimy szefa o urlop, możemy liczyć jedynie na 3 dni odpoczynku w czasie Świąt Wielkanocnych.

Czy nowy kodeks pracy zlikwiduje samozatrudnienie i osoby obecnie zarobkujące jako prowadzące własną działalność będą traktowani jak pracownicy, płacąc m.in. wysokie składki ZUS? Czy nowy kodeks pracy wydłuży urlopy, ale po zmianie zaległy urlop przepadnie? Kliknij po prostu w ten tekst a dowiesz się więcej.

Długi weekend majowy 2020 - dni wolne w czasie majówki

Początek maja to już tradycyjny okres, w którym Polacy odpoczywają w czasie długiego weekendu. W 2020 r. kalendarz jednak nie będzie łaskawy dla osób planujących dłuższą majówkę. Wszystko dlatego, że dni wolne przypadają tylko w piątek, 1 maja oraz w niedzielę, 3 maja. Daje nam to jedynie trzy odpoczynku. Chcąc odpocząć nieco dłużej, powinniśmy zaplanować urlop pod koniec kwietnia (np: środa, 29 kwietnia i czwartek, 30 kwietnia) lub zaraz na początku maja, np: poniedziałek i wtorek (4-5 maja).

Warto przeczytać:

Boże Ciało 2020 - długi weekend

W 2020 r. Boże Ciało wypada w czwartek 11 czerwca i jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Warto zatem zaplanować urlop na piątek 12 czerwca, by móc cieszyć się czterodniowym długim weekendem

Święto Wojska Polskiego 2020 i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - dni wolne od pracy

W 2020 r. przypadające tradycyjnie 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny będzie w sobotę. Zgodnie z Kodeksem pracy z tego tytułu należy się pracownikowi dodatkowy dzień wolny. Jest duża szansa, że pracodawcy wyznaczą wolne na piątek 14 sierpnia lub poniedziałek 17 sierpnia. Zatem pracownicy mają szanse na 3 dni odpoczynku w połowie sierpnia.

Wszystkich Świętych 2020 - dzień wolny od pracy

1 listopada w 2020 r. wypada w niedzielę. Zatem zgodnie z art. 130. §2. Kodeksu pracy, pracownikowi nie przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd na groby bliskich, lepiej zawczasu zaplanować urlop na koniec października lub na początek listopada.

Święto Niepodległości 2020 - dzień wolny od pracy

W 2020 r. Święto Niepodległości obchodzone tradycyjnie 11 listopada przypada w środę. Jako, że jest to środek tygodnia, są małe szanse na długi weekend. Jeśli jednak mamy w rezerwie niewykorzystany urlop, można rozważyć poproszenie szefa o wolne na 12 i 13 listopada (czwartek - piątek). Dzięki temu, będziemy mieli okazję do 5-dniowego odpoczynku od pracy.

Boże Narodzenie 2020 - dni wolne od pracy

Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku przypadają w piątek i sobotę (25 i 26 grudnia). W związku z tym, że drugi dzień świąt to sobota, pracownikowi przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy (podstawa prawna - Kodeks pracy, art. 130. §2.). Większość firm i instytucji działa w tym okresie na zwolnionych obrotach, dlatego można przypuszczać, że pracodawcy wyznaczą dodatkowe wolne na Wigilię, która w 2020 r. wypada w czwartek 24 grudnia. Dzięki temu w Boże Narodzenie odpoczniemy od pracy przez 4 dni.

Najpopularniejsze kierunki emigracji. Do tych krajów najwięc...

Jeśli będziemy w tym czasie dysponować niewykorzystanym urlopem, warto go zaplanować na okres pomiędzy Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem 2021. Wystarczy 6 dni urlopu, aby zyskać aż dwa tygodnie wolnego! W tym celu należy rozpisać cztery dni urlopu pod koniec miesiąca, tj. od 28 do 31 grudnia (poniedziałek - czwartek). Jako, że 1 stycznia 2021 wypada w piątek, teoretycznie powinniśmy wrócić do pracy w poniedziałek, 4 stycznia. Jeśli jednak weźmiemy również na ten dzień urlop oraz na wtorek, 5 stycznia 2021, do pracy wrócimy dopiero 7 stycznia, dlatego że po drodze przypada Święto Trzech Króli (6 stycznia).

Czy nowy kodeks pracy zlikwiduje samozatrudnienie i osoby obecnie zarobkujące jako prowadzące własną działalność będą traktowani jak pracownicy, płacąc m.in. wysokie składki ZUS? Czy nowy kodeks pracy wydłuży urlopy, ale po zmianie zaległy urlop przepadnie? Kliknij po prostu w ten tekst a dowiesz się więcej.

Dzięki wykorzystaniu sześciu dni urlopu na przełomie 2020 i 2021 roku, będzie można odpocząć od pracy przez dwa tygodnie.

Wymiar czasu pracy w 2020 roku

Przepisy Kodeksu pracy określają, że czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę (art. 129. § 1.) Na podstawie tej regulacji można określić miesięczny oraz roczny wymiar czasu pracy, a także ilość dni wolnych od pracy przypadających w danym miesiącu lub roku.

Określenie wymiaru czasu pracy jest niezbędne do ustalenia liczby godzin, jakie musi przepracować pracownik w przyjętym okresie rozliczeniowym. Na podstawie wymiaru czasu pracy ustalane jest m.in.: wynagrodzenie pracownika, nadgodziny, ilość przysługującego urlopu oraz współczynnik ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

W 2020 roku najmniejszy wymiar czasu pracy w miesiącu będzie wynosił 160 godzin. Najmniejszy wymiar przypadnie w lutym, w maju, w sierpniu oraz w listopadzie. W tych miesiącach przepracujemy tylko 20 dni. Największy wymiar czasu pracy w 2020 r. wyniesie 184 godziny i przypadnie w lipcu. Oznacza to, że przepracujemy wtedy 23 dni.

Dziś to już trzecia niedziela lutego - czy można 23 lutego w niedzielę zrobić zakupy we wszystkich sklepach, czy też obowiązuje zakaz handlu w niedzielę? Gdzie na pewno można zrobić zakupy 233 lutego? Kiedy są niedziele handlowe w całym 2020 roku - lista. Kliknij po prostu w ten tekst a dowiesz się wszystkiego.

MiesiącLiczba godzin pracyLiczba dni pracyLiczba dni wolnych
styczeń1682120
luty160209
marzec176229
kwiecień168219
maj1602011
czerwiec168219
lipiec184238
sierpień1602011
wrzesień176228
październik176229
listopada1602010
grudzień1682110
ŁĄCZNIE:2024253113

Trzymiesięczny okres rozliczeniowy

W niektórych przedsiębiorstwach, pracodawcy wprowadzają trzymiesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy. Oznacza to, że pracownik nie jest związany z miesięcznym wymiarem czasu pracy, lecz pracuje w oparciu o normy kwartalne. Elastyczny czas pracy pozwala dostosować pracę do zapotrzebowania zakładu, np: w jednym miesiącu wymiar czasu pracy będzie większy, w drugim mniejszy w porównaniu do miesięcznych okresów rozliczeniowych.

OkresLiczba godzin pracyLiczba dni pracyLiczba dni wolnych
styczeń - marzec5046328
kwiecień - czerwiec4966229
lipiec - wrzesień5206527
październik - grudzień5046329
ŁĄCZNIE:2024253113

Chcesz być dobrze poinformowany w tematach budżetu domowego, prowadzenia biznesu i ważnych zmian w prawie? Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Naprawdę warto!

Wzrasta zatrudnienie w amerykańskich firmach w Polsce

Wideo

Komentarze 28

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lcf

Zakład pracy chronionej przy Wiejskiej

G
Gość
4 stycznia, 01:52, Ruchu:

He mój zakład pracuje praktyczne 366 dni w roku w systemie 4 brygadowym i jak ci się nie podoba to dowidzenia krótko i na temat żadnych dodatków nic tacy są prywacaze i bardzo dobrze że będą płaci więcej prawidłowo kolega w tym zakładzie uczył się nli niektóre soboty musiał mieć wolne to go zwolni i to jest normalne

W tych 366 dniach pracujesz tylko 1/3 doby, czyli w roku masz wolne 244 dni. Do tego ustawowo wolne 113 dni = 357 dni. 366-357=9. Do tego wlicz sobie urlop, czyli wynika z tego, że realnie w roku nie pracujesz a pobierasz wypłatę z nic nie robienie.

p
psychiatra
2 lutego, 11:44, SMS:

Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego:

1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić

2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi ale możliwy jest także wybór np Booking)

3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę!

4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N

5. za granicą korzystam z uczciwego międzybankowego przelicznika walut bez jakichkolwiek spreadów ani prowizji a dodatkowo nie muszę uzupełniać "portmonetki" (jak to jest przy karcie revolut) i w ten sposób nie blokuję niepotrzebnie pieniędzy w walucie obcej - płacę bezpośrednio z mojej polskiej karty

6. przez przenoszenie kodu miejsca płatności przez kartę Curve na moją kartę zyskuję w akcjach bonusowych - np za płatności w hotelach, restauracjach, ...

7. niebieska karta Curve jest bezpłatna!

8. zapraszam: https://www.curve.app/join#N96OQ32N

dobrze się czuje?

G
Gość
3 stycznia, 0:14, Gość:

Za dużo tego wolnego, jeszcze te wszystkie państwowe uniosę, ale te wszystkie kościelne chłamy, które paraliżują kraj to tragedia, matki zielnej, matki śmakiej, trzech króli i w cholere innych, wszystko pozamykane, banki, przychodnie itd. Dla kogoś kto prowadzi własną działalność takie przymusowe wolne to tragedia. Podam wam przykład na sobie, zamówiłem 19 grudnia rzeczy do firmy, były święta, 3 dni wolnego i nic nie działało, po świętach krótki okres otwarte, ale też nic nie doszło, potem w sylwestra już prawie nic nie działało a w nowy rok zamknięte, dostałem dopiero rzeczy dzisiaj, czyli zamówiłem 19 grudnia a dostałem 2 stycznia, przez to robota stała, nie zarobiłem pieniędzy, a pani w ZUSie nie będzie interesować że przez te wszystkie wolne nie zarobiłem bo wszystko zamknięte, nie wyślesz przelewu, nie pójdziesz do banku, nie zamówisz towaru, już nie wspomnę jak ktoś ma pracowników których trzeba też opłacić w ZUSie, dać wypłaty itd, a praca nie wykonana bo wszyscy siedzą na[wulgaryzm] w domach. I z dni pracujących w grudniu z tydzień roboczy był wolny, a w takiej średniej firmie taki tydzień to np 2-3 tys w plecy, a to dużo, bo to np zapłacone ZUSy za pracowników. Już nie wspomnę że w naszym cudnym kraju, jak się ma własną działalność to nawet na L4 nie można iść, bo kto mi zapłaci za ZUS, ubezpieczenie i da wypłatę? Sam muszę na to sobie zapracować. Jakby było mało wolnego w grudniu, to jeszcze zaraz będzie jakiś śmiesznych trzech króli i znowu wszystko zamknięte i sparaliżowane, chory kraj.

To zamknij nierentowny biznes i idź do pracy do innego janusza biznesu. Albo załóż kołchoz gdzieś na Syberii i poganiaj ludzi batem. Wtedy nie będziesz musiał się przejmować jakimś tam świętem albo dniem wolnym :)

G
Gość

Wielkanoc spędzam na Kanarach razem z rodzinką, lecimy enterem na tydzień bo na Majówkę niestety nie dostanę wolnego, za dużo chętnych a ktoś musi pracować...

S
SMS

Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego:

1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić

2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi ale możliwy jest także wybór np Booking)

3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę!

4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N

5. za granicą korzystam z uczciwego międzybankowego przelicznika walut bez jakichkolwiek spreadów ani prowizji a dodatkowo nie muszę uzupełniać "portmonetki" (jak to jest przy karcie revolut) i w ten sposób nie blokuję niepotrzebnie pieniędzy w walucie obcej - płacę bezpośrednio z mojej polskiej karty

6. przez przenoszenie kodu miejsca płatności przez kartę Curve na moją kartę zyskuję w akcjach bonusowych - np za płatności w hotelach, restauracjach, ...

7. niebieska karta Curve jest bezpłatna!

8. zapraszam: https://www.curve.app/join#N96OQ32N

P
Pomysłodawca

Kalendarz powinien tak wyglądać: CO DRUGI DZIEŃ NIEDZIELA, A MIĘDZY NIEDZIELAMI ŚWIĘTO.

G
Gość
3 stycznia, 00:14, Gość:

Za dużo tego wolnego, jeszcze te wszystkie państwowe uniosę, ale te wszystkie kościelne chłamy, które paraliżują kraj to tragedia, matki zielnej, matki śmakiej, trzech króli i w cholere innych, wszystko pozamykane, banki, przychodnie itd. Dla kogoś kto prowadzi własną działalność takie przymusowe wolne to tragedia. Podam wam przykład na sobie, zamówiłem 19 grudnia rzeczy do firmy, były święta, 3 dni wolnego i nic nie działało, po świętach krótki okres otwarte, ale też nic nie doszło, potem w sylwestra już prawie nic nie działało a w nowy rok zamknięte, dostałem dopiero rzeczy dzisiaj, czyli zamówiłem 19 grudnia a dostałem 2 stycznia, przez to robota stała, nie zarobiłem pieniędzy, a pani w ZUSie nie będzie interesować że przez te wszystkie wolne nie zarobiłem bo wszystko zamknięte, nie wyślesz przelewu, nie pójdziesz do banku, nie zamówisz towaru, już nie wspomnę jak ktoś ma pracowników których trzeba też opłacić w ZUSie, dać wypłaty itd, a praca nie wykonana bo wszyscy siedzą na[wulgaryzm] w domach. I z dni pracujących w grudniu z tydzień roboczy był wolny, a w takiej średniej firmie taki tydzień to np 2-3 tys w plecy, a to dużo, bo to np zapłacone ZUSy za pracowników. Już nie wspomnę że w naszym cudnym kraju, jak się ma własną działalność to nawet na L4 nie można iść, bo kto mi zapłaci za ZUS, ubezpieczenie i da wypłatę? Sam muszę na to sobie zapracować. Jakby było mało wolnego w grudniu, to jeszcze zaraz będzie jakiś śmiesznych trzech króli i znowu wszystko zamknięte i sparaliżowane, chory kraj.

15 stycznia, 21:31, Gościu:

to odprowadź składki zdrowotne i idź na "L4". Przelew robisz osobiście w banku? To nie są lata 90. Janusz biznesu.

nie wiem czy pan wie co to srednia, ale jesli pan troche policzy to nagle sie okaze ze te "wymuszone" wolne po prostu trzeba wziac pod uwage

nikt nie bedzie [wulgaryzm] 20godzin dziennie przez 365 dni w roku bo ktos sobie taki nieoplacalny biznes wymyslil i zeruje na bezbronnosci ludzi ktorzy szukaja pracy albo podejmuja pierwsza prace - to jest chore a nie to ze u nas tak jak w kazdym innym cywilizowanym kraju pracownik ma miec zagwarantowany urlop w ktory wchodza dni ustawowo wolne od pracy

G
Gościu
3 stycznia, 00:14, Gość:

Za dużo tego wolnego, jeszcze te wszystkie państwowe uniosę, ale te wszystkie kościelne chłamy, które paraliżują kraj to tragedia, matki zielnej, matki śmakiej, trzech króli i w cholere innych, wszystko pozamykane, banki, przychodnie itd. Dla kogoś kto prowadzi własną działalność takie przymusowe wolne to tragedia. Podam wam przykład na sobie, zamówiłem 19 grudnia rzeczy do firmy, były święta, 3 dni wolnego i nic nie działało, po świętach krótki okres otwarte, ale też nic nie doszło, potem w sylwestra już prawie nic nie działało a w nowy rok zamknięte, dostałem dopiero rzeczy dzisiaj, czyli zamówiłem 19 grudnia a dostałem 2 stycznia, przez to robota stała, nie zarobiłem pieniędzy, a pani w ZUSie nie będzie interesować że przez te wszystkie wolne nie zarobiłem bo wszystko zamknięte, nie wyślesz przelewu, nie pójdziesz do banku, nie zamówisz towaru, już nie wspomnę jak ktoś ma pracowników których trzeba też opłacić w ZUSie, dać wypłaty itd, a praca nie wykonana bo wszyscy siedzą na[wulgaryzm] w domach. I z dni pracujących w grudniu z tydzień roboczy był wolny, a w takiej średniej firmie taki tydzień to np 2-3 tys w plecy, a to dużo, bo to np zapłacone ZUSy za pracowników. Już nie wspomnę że w naszym cudnym kraju, jak się ma własną działalność to nawet na L4 nie można iść, bo kto mi zapłaci za ZUS, ubezpieczenie i da wypłatę? Sam muszę na to sobie zapracować. Jakby było mało wolnego w grudniu, to jeszcze zaraz będzie jakiś śmiesznych trzech króli i znowu wszystko zamknięte i sparaliżowane, chory kraj.

to odprowadź składki zdrowotne i idź na "L4". Przelew robisz osobiście w banku? To nie są lata 90. Janusz biznesu.

R
Ruchu

He mój zakład pracuje praktyczne 366 dni w roku w systemie 4 brygadowym i jak ci się nie podoba to dowidzenia krótko i na temat żadnych dodatków nic tacy są prywacaze i bardzo dobrze że będą płaci więcej prawidłowo kolega w tym zakładzie uczył się nli niektóre soboty musiał mieć wolne to go zwolni i to jest normalne

G
Gość

Za dużo tego wolnego, jeszcze te wszystkie państwowe uniosę, ale te wszystkie kościelne chłamy, które paraliżują kraj to tragedia, matki zielnej, matki śmakiej, trzech króli i w cholere innych, wszystko pozamykane, banki, przychodnie itd. Dla kogoś kto prowadzi własną działalność takie przymusowe wolne to tragedia. Podam wam przykład na sobie, zamówiłem 19 grudnia rzeczy do firmy, były święta, 3 dni wolnego i nic nie działało, po świętach krótki okres otwarte, ale też nic nie doszło, potem w sylwestra już prawie nic nie działało a w nowy rok zamknięte, dostałem dopiero rzeczy dzisiaj, czyli zamówiłem 19 grudnia a dostałem 2 stycznia, przez to robota stała, nie zarobiłem pieniędzy, a pani w ZUSie nie będzie interesować że przez te wszystkie wolne nie zarobiłem bo wszystko zamknięte, nie wyślesz przelewu, nie pójdziesz do banku, nie zamówisz towaru, już nie wspomnę jak ktoś ma pracowników których trzeba też opłacić w ZUSie, dać wypłaty itd, a praca nie wykonana bo wszyscy siedzą na[wulgaryzm] w domach. I z dni pracujących w grudniu z tydzień roboczy był wolny, a w takiej średniej firmie taki tydzień to np 2-3 tys w plecy, a to dużo, bo to np zapłacone ZUSy za pracowników. Już nie wspomnę że w naszym cudnym kraju, jak się ma własną działalność to nawet na L4 nie można iść, bo kto mi zapłaci za ZUS, ubezpieczenie i da wypłatę? Sam muszę na to sobie zapracować. Jakby było mało wolnego w grudniu, to jeszcze zaraz będzie jakiś śmiesznych trzech króli i znowu wszystko zamknięte i sparaliżowane, chory kraj.

h
hehe

Spora niespodzianka, Wielkanoc i Zesłanie Ducha Świętego wypadają w niedzielę :)

a
aser

do roboty a nie myśleć o wolnym niewolnicy

G
Gość

Grudzień błąd, 22 dni robocze

G
Gość

UWAGA !!! w styczniu 2020 mamy 21 dni pracujących i 20 dni WOLNYCH ....... :) ŁAŁ, a to długi miesiąc się szykuje

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3