Do 31.01 głosuj na pomysły pomocy seniorom i pomóż zdobyć środki na ich realizację!

Akcja specjalna Święta z dobrą energią
200 tysięcy złotych zostanie przekazanych na wsparcie realizacji projektów, które pomogą seniorom zmniejszyć wydatki na energię elektryczną, ciepło i inne media w ramach akcji "Święta z dobrą energią". Beneficjentem wsparcia będą fundacje, stowarzyszenia albo organizacje pozarządowe lub dobroczynne, które zgłosiły swoje pomysły w ramach akcji. Pomysły, które zostaną nagrodzone finansowaniem, zostaną wybrane w bezpłatnym głosowaniu naszych Czytelników. Inicjatorem i partnerem przedsięwzięcia jest Energa z Grupy ORLEN, jedna z największych spółek energetycznych i dostawców energii elektrycznej w Polsce.
KLIKNIJ I BEZPŁATNIE
GŁOSUJ NA POMYSŁY

> Koniec akcji 31 stycznia <
> Bezpłatne głosowanie <
> Do wygrania nawet 6 000 zł <

- Zawsze możemy zrobić coś dla potrzebujących - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. - W okresie świątecznym tym bardziej chcemy dzielić się dobrem. Dlatego wspólnie z Grupą Polska Press zapraszamy do udziału w grantowym projekcie Święta z dobrą energią. Jego nadrzędnym celem jest niesienie pomocy osobom starszym, którym szczególnie trudno może być stawiać czoła rosnącym kosztom utrzymania.

Czekają granty
na realizację pomysłów

Beneficjenatmi finansowania w ramach akcji "Święta z dobrą energią" mogą być fundacje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz inne instytucje społeczne i samorządowe.

- Łączny budżet finansowania projektów w skali Polski to 200 000 złotych - dodaje Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. - Grupa Polska Press będzie prowadzić akcję w każdym województwie i w każdym z nich beneficjenci otrzymają wsparcie w łącznej wysokości 12 500 złotych.

Zgłoszenia pomysłów można było przesyłać do poniedziałku, 23 stycznia. Projekty oceniła fachowa kapituła. Teraz zostały zaprezentowane w naszym serwisie internetowym i w gazecie. O tym, które pomysły zdobędą finansowanie, zdecyduje bezpłatne głosowanie naszych Czytelników i internautów, które będzie trwać do 31.01.2023.

Wysokość grantów
  • Organizacja, której pomysł zdobędzie najwięcej głosów otrzyma wsparcie w wysokości 6000 złotych.
  • Pomysł, który w głosowaniu zajmie drugie miejsce, zostanie dofinansowany kwotą 4000 złotych.
  • Autorzy inicjatywy, która będzie na trzecim miejscu pod względem liczby zdobytych głosów będą mogli przeznaczyć na realizację projektu kwotę 2500 złotych.
Zaprosimy ekspertów

Przez cały czas trwania akcji będziemy podpowiadać, jak na co dzień efektywnie zarządzać energią elektryczną w domu i co zrobić, by skutecznie obniżać rachunki za prąd i wodę.

Wyjaśnimy, dlaczego warto inwestować w OZE, skupimy się też na klasie energetycznej urządzeń, z których korzystamy, przekonując, jak istotnie ten parametr może się przełożyć na zmniejszenie domowych wydatków. Codzienne nawyki mają ogromne znaczenie - dla naszego portfela i dla środowiska. Mnóstwo porad zawartych jest na blogu ZielonePojecie.pl

Inicjatorem i partnerem przedsięwzięcia jest Energa z Grupy ORLEN, jedna z największych spółek energetycznych i dostawców energii elektrycznej w Polsce. Energa od lat organizuje w okresie świątecznym projekty dobroczynne łączące ideę aktywizowania społeczności lokalnych i pomocy najbardziej potrzebującym. Dzięki projektom takim jak Świeć się z Energą, do kilkuset rodzin z kilkudziesięciu miast z całej Polski trafiło wsparcie w postaci energooszczędnego sprzętu AGD o wartości prawie 1,5 mln zł.

Jak pomóc seniorom
obniżyć koszty utrzymania?

Pomysłów na to, co mogą robić seniorzy, aby płacić mniej za prąd, ciepło i inne media może być bardzo wiele i mogą to być proste rozwiązania, które szybko przynaszą efekty.

  • Można na przykład zacząć od wspierania seniorów w wymianie żarówek w domu na energooszczędne świetlówki.
  • Trochę większą inwestycją może być wymiana starego sprzętu elektrycznego na nowy, energooszczędny - różnica w poborze prądu może być znacząca
  • Bardzo ważna jest edukacja. Seniorom może pomóc wyrobienia dobrych nawyków, dzięki którym na co dzień będą lepiej gospodarować energią chroniąc nie tylko swoje pieniądze, lecz także środowisko naturalne
  • Duży wpływ na zmianę zużycia energii ma popularne ostatnio ocieplanie mieszkań i domów od wewnątrz. Przy stosunkowo niewielkiej inwestycji efekt może być bardzo znaczący.
  • Warto rozważyć także większe inwestycje takie jak np. termomodernizacja budynku czy wykorzystanie własnych, odnawialnych źródeł energii

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin konkursu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski