Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do Poznania wjedziemy nową drogą! Ważna zmiana na budowie przejazdu Poznań - Plewiska

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Od 25 listopada zmieni się organizacja ruchu na budowie przejazdu w Plewiskach.
Od 25 listopada zmieni się organizacja ruchu na budowie przejazdu w Plewiskach. Adam Jastrzębowski
Kolejny etap budowy węzła przesiadkowego przy ul. Grunwaldzkiej, na granicy Poznania i Plewisk: od piątku, 25 listopada, uruchomiona będzie nowa droga, zmieni się organizacja ruchu dla samochodów i pieszych.

Po oddanym niedawno wiadukcie kolejowym od strony Poznania, na który puszczono już ruch pociągów, przyszła kolej na budowę drugiego wiaduktu – po stronie Plewisk – i tym samym, na zmiany w poprowadzeniu ruchu samochodowego. Poznańskie Inwestycje Miejskie informują, że od 25 listopada kierowcy jadący od Plewisk zostaną przekierowani na nową drogę wybudowaną między skrzyżowaniem ul. Wołczyńskiej i Owsianej, w kierunku tymczasowego przejazdu kolejowego.

- Jadący ul. Grunwaldzką kierowcy będą musieli skręcić w ul. Wołczyńską. Pojazdy poruszające się do Plewisk wykorzystywać będą ponownie pierwotny ślad ul. Grunwaldzkiej, gdyż ze względu na postęp prac konieczna jest likwidacja tymczasowej jezdni – wyjaśniają PIM. - Na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Wołczyńskiej w kierunku południowym, a także po północnej stronie ul. Wołczyńskiej, w dalszym ciągu obowiązywać będzie organizacja ruchu wprowadzona 7 listopada, po zmienionym torze jazdy. Także przystanek autobusowy „Plewiska/Wołczyńska n/ż” w kierunku Junikowa pozostanie w tymczasowej lokalizacji.

Zobacz też: W autobusach MPK i ZTM Poznań instalowane są terminale płatnicze. Nie trzeba mieć karty PEKA, ani biletu papierowego!

Zmiana dotyczy też ruchu pieszych, którzy stracą dotychczasowe przejście wzdłuż likwidowanej jezdni tymczasowej, odzyskując dawne przejście dla pieszych na ul. Wołczyńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką i drogę po wschodniej stronie Grunwaldzkiej, od strony Plewisk.

Inwestor przypomina też, że w związku ze zmianą toru, po którym poruszają się pociągi, dla pasażerów dostępny jest peron po stronie Poznania.

Na razie na placu budowy, w rejonie ulokowania konstrukcji przejazdu pod linią kolejową, zakończyła się przebudowa sieci uzbrojenia terenu, mogą więc rozpoczynać się prace związane ze ścianami szczelinowymi. Nastąpi to jednak dopiero po wprowadzeniu zmienionej organizacji ruchu.

Nowy wiadukt o długości ponad 33 metry ma dwa przęsła. Obok budowana jest kładka pieszo-rowerowa nad ul. Grunwaldzką. Przy stacji kolejowej Poznań Junikowo (po stronie Plewisk) będzie zbudowana pętla autobusowa i przystanek autobusowo-kolejowy.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Eksperci z serwisu Yanosik stworzyli specjalny raport najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. To tu dochodziło do największej liczby wypadków w 2021 roku. Statystyki są zatrważające. W ubiegłym roku w wyniku wypadków drogowych w obszarze niezabudowanym zginęły 1 373 osoby, z kolei w zabudowanym 872 osoby. - Okazuje się, że najczęściej do wypadków dochodzi na prostych odcinkach dróg i to właśnie w takich wypadkach ginie najwięcej osób. Jeśli chodzi o rodzaj drogi, to najniebezpieczniejsze okazują się być dwukierunkowe jednojezdniowe – komentują specjaliści z Yanosika. Sprawdź w galerii 8 najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. To tu dochodzi do największej liczby wypadków --->

8 najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. Tu jest najwięc...

Wśród gmin o najwyższym spadku ludności w porównaniu z 2011 rokiem dominują gminy położone w województwie podlaskim. Sześć spośród dziesięciu gmin, będących na liście, znajduje się w tym województwie. Gmina o najwyższym ubytku mieszkańców, ponad 36 procent w ciągu dziesięciu lat, leży jednak w innej części kraju. W wykazie, który powstał na podstawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 na poziomie województw, powiatów i gmin obecne są dziewięć gmin wiejskich i tylko jedna gmina miejska.Zmiany administracyjne, jakie miały miejsce od 2011 r., mogą wpływać na prezentowane wartości.Sprawdź, w których miejscach w Polsce odnotowano najwyższy spadek liczby mieszkańców --->Zobacz też: Tajemniczy opuszczony dom w środku lasu. To miejsce stało się znane. Co kryje mroczna okolica?

Polacy uciekają z tych miejsc. Dlaczego nikt nie chce tam mi...

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski