Dobre wyniki zawodników ze Środy Wlkp. na półmaratonie w Nowej Soli. Sekcja biegowa Polonii Środa z rekordami życiowymi

Ekipa biegaczy ze Środy Wlkp. w pełnej krasie na trasie w Nowej Soli
Ekipa biegaczy ze Środy Wlkp. w pełnej krasie na trasie w Nowej Soli Fot. Jarosław Chróściel/Robert Rataj/Leszek Wierzbicki
Zawodnicy z sekcji biegowej Polonii Środa w miniony weekend z powodzeniem rywalizowali na trasie 37. Półmaratonu w Nowej Soli. Zwycięzcami biegu zostali Ukraińcy, Dmytro Didowodiuk (1:01:01) i Natalia Semenowycz (1:22:22). Start i meta wytyczone zostały w w Parku Krasnala, a bieg odbywał się na dwóch pętlach na obrzeżach miasta. W zawodach wzięło udział prawie 300 biegaczy, a 270 z nich dotarło do mety.

Z ekipy Polonii Środa najlepiej wypadli Tomasz Puzicki (1:33:54) i Leszek Wierzbicki (1:22:42), który zajął czwarte miejsce w kategorii M 40. Pozostali poloniści też mieli powody do zadowolenia, bo również osiągnęli wartościowe wyniki. Robert Rataj ukończył bieg w czasie 1:33:38, Łukasz Banaszak z rezultatem 1:42:36, a Leszek Lipiecki mógł się pochwalić wynikiem 1:42:37.