Dobry pomysł na wagę złota

  Dobry pomysł na wagę złota

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dobry pomysł na wagę złota
  Łazarz to niewątpliwie dzielnica z klimatem i historią. A także, niestety, miejscami, które nie cieszą się dobrą sławą. Mieszkańcy Łazarza słusznie sądzą, że historyczny i geograficzny potencjał Łazarza można wykorzystać. Dzielnica ma szansę stać się atrakcyjnym miejscem do życia.
  Dobry pomysł na wagę złota
  CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST


  Jakiś czas temu podobną drogę przeszły Jeżyce. Z dzielnicy sypialni stały się miejscem, w którym można spotkać się ze znajomymi, pójść na wystawę, wziąć udział w spotkaniu autorskim czy realizować się twórczo w Zakładzie. Drobne inicjatywy - komercyjne - nie sprawiły, że obraz Jeżyc nieco zaniedbanych i nudnych zasadniczo się zmienił. To jednak zajęło lata.

  Mieszkańcy Łazarza i władze miasta mają nadzieję na podobny proces na Łazarzu. Tyle że chcą go przyspieszyć, oddając na trzy lata za darmo lokale tym, którzy mają pomysły na ciekawe działania, które ożywią dzielnicę i włączą do działania jej mieszkańców. Galeria, kino, kawiarnia czy księgarnia z ofertą kulturalną, warsztaty - każdy ciekawy pomysł jest mile widziany. Pomysłodawcy zakładają, że trzy lata to dość czasu, by takie inicjatywy zaczęły na siebie zarabiać, a pomysłodawcy mogli zacząć płacić czynsz.

  C zy tak będzie faktycznie, czas pokaże. Pewne jest jedno - po raz pierwszy od bardzo dawna urzędnicy miejscy nie traktują Poznania i jego majątku jak maszynki do zarabiania pieniędzy. Wreszcie też wydają się pojmować, że rewitalizacja to coś znacznie więcej niż remont. Trzymam kciuki za sukces przedsięwzięć, które zaistnieją w udostępnionych za darmo lokalach. Mam nadzieję, że Łazarz odżyje. A podobne inicjatywy staną się stałym elementem polityki miasta. Bo zarządzanie nim to znacznie więcej niż księgowość.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo