Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobry Rodzic: Logopeda może zdalnie prowadzić terapię. Poznański startup udostępnia za darmo aplikację szkołom i gabinetom logopedycznym

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
W poniedziałek zdalne zajęcia logopedyczne uruchomiono w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu
W poniedziałek zdalne zajęcia logopedyczne uruchomiono w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu Dobry Rodzic
Niewykluczone, że szkoły i przedszkola będą dłużej zamknięte niż przewidywano - nawet do 14 kwietnia. Placówki przygotowują się lub już wdrażają naukę zdalną. – Na czas pandemii koronawirusa proponujemy nieodpłatne udostępnienie narzędzia, które umożliwi logopedom prowadzenie zdalnych zajęć – mówi Piotr Mitkowski z firmy Dobry Rodzic.

Z tej propozycji mogą skorzystać szkoły, przedszkola i prywatne gabinety logopedyczne. – Logopedzi prowadzący jednoosobowe firmy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, stracili główne źródło utrzymania, bo nie mogą ćwiczyć z dziećmi w swoich gabinetach – dodaje Mitkowski.

Darmowa oferta spółki Dobry Rodzic, umożliwiająca terapię logopedyczną przez internet, jest korzystna tak dla dzieci, które mogą kontynuować ćwiczenia, jak i dla logopedów, którzy mogą pracować.

Na potrzeby akcji #zdalna szkoła przygotowano specjalną wersję tej aplikacji. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Poznaniu jest pierwszą , w której wdrożono to rozwiązanie. – 20 dzieci już zostało zarejestrowanych, odbyły się pierwsze zajęcia – twierdzi Mitkowski. I dodaje: – Zgłosiło się także dwóch logopedów z prywatnych gabinetów. Mamy kontakt z Polskim Związkiem Logopedycznym, naszą ofertą chcemy też zainteresować inne szkoły społeczne, a także Wydział Oświaty poznańskiego magistratu.

Czytaj też: Koronawirus nie zwalnia z nauki. Zdalne lekcje dla uczniów, mogą uczyć się online. MC i MEN podpowiada - to nie ferie

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta mówi, że jest zbudowany ilością różnego rodzaju inicjatyw w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Informacje, dotyczące aplikacji do zdalnych zajęć logopedycznych oraz zgłoszenia chętnych przyjmowane są mailowo –[email protected] lub telefonicznie – 509 806 386. Po podpisaniu umowy (porozumienia ze szkołą), utworzone zostanie konto i każdy otrzymuje dane dostępowe.

Logopeda w kalendarzu dostępnym w aplikacji zaznacza terminy, w których może przeprowadzić zajęcia. Rodzice wybierają dogodną dla siebie i dziecka porę. O wyznaczonej godzinie dziecko i logopeda łączą się poprzez wbudowany w aplikację moduł wideo. Najważniejszym elementem jest moduł ćwiczeń. Są one prowadzone w formie zabawy, odbywają się w wirtualnym, kolorowym i interaktywnym kosmosie.

Warto podkreślić, że przy projektowaniu tej platformy wzięto pod uwagę sugestie specjalistów, m.in. członków Polskiego Związku Logopedycznego, rodziców oraz samych dzieci.

Sprawdź również: Koronawirus: Szkoły w całej Polsce zamknięte, ale uczniowie nie mają wolnego. W liceach i podstawówkach w Poznaniu nauka odbywa się zdalnie

Publiczne szkoły i przedszkola mają obowiązek prowadzić terapię logopedyczną. Jej istotną częścią są ćwiczenia, które rodzice mają za zadanie prowadzić z dziećmi w domu. Nie zawsze jest to proste, biorąc pod uwagę ilość obowiązków zawodowych i domowych, którym muszą podołać rodzice. Wsparciem dla nich jest właśnie aplikacja stworzona przez firmę Dobry Rodzic, która do tej pory była oferowana w formie komercyjnej.

Spółka Dobry Rodzic to poznański startup. Od dwóch lat zajmuje się opracowaniem technologii, które mają pomóc młodym rodzicom w staniu się „dobrymi rodzicami”.

ZOBACZ TEŻ:

Zmienią się godziny otwarcia sieci sklepów Biedronka. W sklepach będzie mogła też przebywać ograniczona liczba osób. To tylko część zmian, która zostanie wprowadzona do poniedziałku, 23 marca. Wszystko w trosce o pracowników i klientów w czasie, kiedy na całym świecie szaleje pandemia koronawirusa. Przejdź dalej i sprawdź szczegóły --->

Biedronka walczy z koronawirusem. Duże zmiany dla klientów i...

Koronawirus w ekspresowym tempie przenosi się między państwami. Chociaż zakażenia odnotowano już w wielu miejscach na świecie, wirus nadal jest pewną niewiadomą. Oto mity na temat koronawirusa, w które nie powinieneś wierzyć --->

Mity na temat koronawirusa. Nie powinieneś w to wierzyć!

Zobacz, jak przygotować się na wypadek wystąpienia epidemii choroby w Polsce. Jakie produkty medyczne i spożywcze warto kupić i przechowywać w domu? Jak się skutecznie zabezpieczyć na wypadek kwarantanny? Oto lista potrzebnych produktów. Przejdź do galerii ----->

Koronawirus: Co kupić? Jakie produkty medyczne i spożywcze ...

Czapury pod Poznaniem - tu mieszkała pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Czy mieszkańcy nie obawiają się epidemii?

od 16 lat

Sprawdź też:

Koronawirus w Polsce - mapa na żywo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski